Svls
Святе Вчення, ст. 60

67.

3апитання. Санскритські слова «Мага Віра» означають «могутня віра». Цікаво було б почути декілька слів ведійських (санскритських), які сьогодні живуть в українській мові?

Відповідь. У «Мага Вірі» подаю кілька тисяч санскритських слів, тотожних з українськими. Тата — тато. Дата — дати. Сік — сік, напій. Вар — вар, узвар. Така — така. Пава — повітря. Дася мася — десять місяців. Дасака — десятка. Пак — пекти. Рос — роса. Ід — їда. Яра — яра. Лута — люта. Гіма — зима. Тепа— тепло. Піта — пити. Нара — наречена. Калюша — калюжа.

Чудом в Україні збереглися назви сіл, які мають трипільський (санскритський) корінь. Кияж, Ями, Вітава, Гатне, Свалява, Дивин, Свидя, Ладижне, Теплик, Кривуля, Сваром'я, Тур'я, Лелітка, Видибор, Гать, Писанці, Ратьківка та інші. Чарівні назви сіл, їх згадую в «Мага Вірі».


68.

3апитання. Об'явивши концепцію віри в Єдиного Господа Дажбога, визначивши духовні основи РУНВіри та заснувавши громади РУНВіри, Ви хочете, щоб Українці вірили, що в «Біблії» для них нічого поучаючого немає. Чи не так?

Відповідь. Я в «Мага Вірі» подав українське розуміння «Біблії» на основі історії релігій Світу, культури і моралі. Є багато ворогуючих між собою християнських сект: у них неоднакове трактування «Біблії». І віра Мойсеєва (юдаїзм) тепер поділена на три секти, отже між юдеями також є суперечлива інтерпретація «Біблії».

Є в «Біблії» мудрі і високоморальні поучення, і про це зазначую в «Мага Вірі». Наприклад: «Нехай не буде в тебе чужого Бога, і, щоб ти не кланявся чужоземному Богові», «Біблія», Псальми, 81,9. Отже, в чужому Богові, точніше — в чужому розумінні Бога чужа духовність, чужі поняття моралі, культури, обрядів.

«Біблія» навчає Жидів, щоб вони всюди і завжди були ЖИДАМИ, мали свій Незалежний Духовний Шлях Життя. І — щоб Жид вірив, що Творець Світу, «Господь Саваот— Бог Ізраеля», Єремія, 16,9. Хіба можна таку філософію самовизначення зневажати?

«Мага Віра» має українське розуміння Єдиносущого Господа з ім'ям Дажбог. Бог ніякому Народові не заборонив називати Його по рідному і розуміти Його по рідному. У РУНВірі Українець не підлеглий жодним у Світі чужим духовним поняттям і авторитетам.


69.

3апитання. Перед цим, Ви сказали, що ленінізм — це жорстока релігія, в якій немає концепції Бога. Християнські теологи вважають, що Христова віра визначена у «Євангеліях», милосердна. Якими фактами Ви ствердите, що Вами об'явлена РУНВіра, має високі моральні якості?

Відповідь. На це Ваше запитання треба відповідати конкретними доказами. Я кажу: вчорашні большевики були позавчорашніми християнами. Відкинувши «Євангелії», вони спритно використовували євангельську тактику.

60