Svls
Святе Вчення, ст. 101

СУТЬ ТРИНАДЦЯТА


Дажбоже, Єдиносущий Господи мій, Справедливість і Милосердя, натхненний Вірою в тебе, я прийшов до Людей моїх.


120.

3апитання. І земля наша багата, і народ ми не гірший за інших. Та щось з нами є. Помітне байдуже ставлення до себе, мала національна самосвідомість. Яка сила двигає іншими народами, що вони навіть на бідних землях заможньо живуть, горді своєю Вітчизною, мають розвинену технологію, високу культуру?

Відповідь. Людина формує свою свідомість, пошану до себе і почуття гідности, дуже рано. Дитина серйозно питає: "Мамо, звідки я взявся". "На капусті тебе знайшла. Бачу: лежить бідне дитя, плаче. І я принесла до хати". І дитина, нічого не кажучи мамі, йде оглядати капусту.

"Мамо, звідки я взявся ?". "Дажбог — наш великий Господь. Біля сонця він має золоту зоряну палату. Живуть в ній життям вічним цар Кий, який Київ заснував і цар Святослав, там багато квітів і так гарно співають пташки. І ти у цій Дажбожій палаті об'явився. Дажбог передав мені тебе, ти Дажбожа дитина".

Діти люблять казку, яка їх обадьорює. І вони у сні бачать себе в казці. І людям дорослим і Народам потрібна "казка". Бо слово велика сила: світлим словом можна душу людини освітити, наснажити вірою і любов'ю. І словом можна людину пригнобити, викликати в неї хворобу, збайдужіння, нехіть до життя.

Квануші (японські пастири) виховують японських дітей, що Японці — Народ божественного походження. Їхній цар (мікадо) син великого Божества Аматерасу Омікамі. Червоне сонце на білому полотні є святим символом Японської держави і Японської національної релігії.

Японці вірячи у своє божественне походження, зріднюються. Наснажуються хотінням працею, розумом звеличити себе у Світі. У них Зайди відібрали частину землі (Сахалін, Камчатка, Курили), на якій родилися їхні Предки. Вони хочуть, щоб їм було їхнє повернене, їм тісно: навіть на берегах океану стоять човни, де вони родяться і живуть. Тяжка праця і віра в божественне походження їхнього "Я", їх рятує, обадьорює їхні національні сили.

"Русскій Народ — Богоносєц", і ці слова Ф. Достоєвського наснажують еліту Московську. "Москва — Третій Рим, а Четвьортому не биваті". "Москва — всєму Міру глава". Віра у свою національну винятковість збуджує в душі Москвина хотіння "все Народи спасать". "Москва — столиця світового пролетаріату". Отже, центр Людства. І сьогодні в Москві в церкві ієромонах рече: "Святой Герман Аляскінскій і святой Ніколай Московскій сталі просвєтітєлямі Амєрікі". Отже, "Народ-богоносец просвєщаєт все Народи".

"Ми Греки. Жиди написали три "Євангелії" грецькою мовою, грецька мова божественна", сказав мені Грек у жовтні 1972 року, коли я оглядав місце смерти Сократа. І так є: слово "Христос" грецьке. І слова "Євангеліє", "Біблія", екзарх, єпископ, патріярх, літургія, митрополит, церква, ікона, ідол, канон, догма та ряд інших слів, грецькі. І Сократ,

101