Svls
Святе Вчення, ст. 102
Платон, Аристотель та інші сповідники грецького паганізму (багатобожжя) світлі, великі. І їхній паганізм з кривавим жертвоприношенням ("Іфігінія") оправданий.

Жидів 2500 років єднає і зріднює їхня національна Віра, вони Богом вибраний Народ. І Господу Саваофу (Богові Народу Ізраельського) поклоняються народи Європи, Азії, Африки. І Народи визнали Ісуса (сина з роду юдейського царя Давида) Богом, вихованку синагоги Марію — богородицею. Їхні рибаки (апостоли) визнані Учителями Народів. І Ісус, як Бог, усім об'явив, що "спасіння походить від Юдеїв", Іoaн, 4,22.

"Польща — Христос Народів", і ці натхненні слова поета А. Міцкевича обороняють Поляків від хотіння бути Народом холопів, бо якщо Христос — це Спаситель, то Польща — Спасителька Народів. А хто ж ми, Українці? "Німії, підлії раби заснули, мов свиня в калюжі в своїй неволі", — з глибоким болем в серці пише Тарас Шевченко. І сонячним промінням проникаючи в душу рабів, гласить: "Встане Україна, світ правди засвітить!".

Правда на Світі одна, але є сотні концепцій, що таке Правда. Москвини несли в Україну ленінську правду. А Німці — гітлерівську. Сьогодні в Україні є багато релігійних сект. І кожна хоче, щоб Україна визнала її Правду. Учений Ерік Чайссон (Гарвардський Університет, США) пише, що "тепер на Світі є 10.000 інакших релігій, і кожна з них проповідує свою релігію", свою правду, "Торонто Стар", 12 грудня, 1992р.

"Єсьми внуки Дажбожі, і не сміємо нехаяти слави нашої і завітів", "Виласа Книга ", 4-6. У "Мага Вірі" пишу, що Українці (Русичі) були сильним, бадьорим, відважним Народом. Дажбог — їхній рідний Бог, Датель Життя, він милосердний, світлий, всемогутній. Вони — сини і дочки Дажбожі. Греки їх охрестили. "Мечем і вогнем". І стали вони духовними рабами (рабами греко-римських догм, канонів, рабами візантійського Саваофа). "Одурить візантійський Саваоф", пише Шевченко.

Я кажу: не відроджуймо рабської духовости, яка сотні літ нас тримала у Тьмі. Ставаймо сповідниками РУНВіри (Рідної Української Національної Віри), віри в єдиного, милосердного і правдивого Господа, і хай святиться ім'я Його, Дажбог! Дажбог — Святий Дух України-Руси, Дажбог — Правда, в якій є вічність нашого Єства. Дажбог — Любов, ми в Любові і Любов в нас. Немає релігії вищої за Любов.


121.

3апитання. У християнських церквах є ікони, на яких намальований Бог, як старий дід Саваоф і його син Ісус, і дух святий, як голуб. Чи в РУНВірі, в храмі Дажбожому є ікони?

Відповідь. Я вважаю, що не було, немає і не буде такої релігії, у якій би панувала абсолютна відсутність ідолопоклонства.

Грецьке слово "ідол" й "ікона" однозначні. Вислів "не робімо ідолів", тобто "ікон" означає "не робімо образів, малюнків, статуй". Та інших зображень з метою їм поклонятися. У мечетях і синагогах я не бачив ідолів. І "Євангелія" осуджує усяке ідолопоклонство.

Але... у Константинополі у святій Софії, яка перетворена в мечеть, бачив: мусульмани на стінах повісили круглоподібні малюнки-вислови Пророка Могамета. У синагозі є зображення семисвічника і Давидової зірки, яка є релігійним і державним

102