Svls
Святе Вчення, ст. 105
Пречиста Діва! Ясен-красен місяць, то — Святий Петро-Павло!" С. Килимник, "У.Р. у Н.З. в І.Н. ", т.1, стор. 99.

Двоєвір'я роздвоїло душу, ослабило духовну енергію, між природою України і її дітьми постав розлад. Діти повинні були в думці покидати рідну Вітчизну, і душею линути на Чужину, бо там ідеали Віри, Спасіння, Радости, там "між бидлятами Бог народився".

У "Мага Вірі" (50-ий День: "Як двоєвір'я пригноблює духовні сили народу"), я пишу, що жодне у світі двоєвір'я не є моральним явищем. Воно ж те саме, що й двокультур'я. Кияни, мозок ваш, а мислі у ваш мозок ми вкладаємо наші. І тому ваш мозок служить не вам, а нам. Мова і мелодії ваші, а зміст у них чужий. І хто буде протестувати проти такої культури національної по формі, а соціалістичної, або християнської (тобто інтернаціональної) по змісту, того треба при соціалізмі карати трудовими таборами, а при християнізмі — анатемами.


123.

3апитання. У колишньому СССР був поширений термін "культ особи", він пов'язаний з жахливим терором. Сьогодні в нас будується Українська держава. І відчутне зневажливе ставлення навіть до тих діячів, які справу України ставлять понад все. Мовляв, у нас немає культу особи. Які Ваші міркування?

Відповідь. Латинське слово "культус" значить "пошанування", "поклоніння". Глупе або розумне обожнення володаря, полководця, улюбленого богатиря (героя). Людській вдачі властиве обожнення провідника, мудрости, краси, відваги.

Таїна обожнення провідника схована в ірраціональному (але творчо-будуючому) підсвідомому світі Людини. На планеті Земля ще живуть племена, які їдять все сире (корінці, ягоди, ящірки, слимаки).

Вони ще не знають, що можна тертям деревини до деревини здобути вогонь і спекти спійману ящірку. І їхню "дику спільноту" очолює провідник, якого вони обожнюють. І ніхто його не вибирав бути провідником, і він не знає що є провідником.

У джунглях легко загубитися. Між ними є такий, якого мати природа обдарувала талантом орієнтації. І керований цим даром, він іде, і люди без заклику й примусу йдуть за ним. І в стаді тварин, у пташиній зграї є такі провідники.

Бджоляне плем'я само для себе плекає провідника тоді, коли він ще в повиточку. Бджоли його отеплюють, живлять добірними харчами, обороняють від напасливих претендентів на престол бджоляного царства. Вони знешкоджують суперників провідника. І коли б вони не вміли берегти свого провідника, перестали б існувати: їхній інстинкт самозбереження здегенерувався.

У генах людини закодований інстинкт самозбереження. І культ провідника належить до його властивостей. Плем'я, в якого немає пошани до свого провідника, гине, або стає рабом сусіднього племени, яке має сильного провідника. Римська імперія впала не тому, що патриції пили вино і любувались німфами. Громади рабів, ідучи на смерть, не визнавали культу імператора, який вважався сином Божим. Раби запопадливо творили культ Христа. І фанатична вірність цьому культові їх мобілізовувала, і привела до перемоги. Зникне між християнами культ Христа, прийде присмерк християнської релігії.

105