Svls
Святе Вчення, ст. 106

Кардинали, єпископи свідомо плекають культ папи Римського. Вони знають: упаде культ папи, впаде католицизм. І тоді жодна сила не поставить його на ноги. Немає на світі такої сильної релігійної спільноти буддистської, християнської, мусульманської, в якій би не було культу духовного провідника.

Був в Україні-Русі культ провідника, і був великий Народ. Була в світі пошанована держава. "Де, княже, твоя голова поляже, там і ми свої покладемо", молитовно говорили лицарі-воїни Святослава в найскрутнішу годину ратного бою. Вони мали розвинений інстинкт самозбереження. Упав на Русі (Україні) культ провідника тоді, коли князь довершив самоприниження себе і своєї Вітчизни. Він став у Києві на коліна перед зайдою (прибулим з Візантії жрецем-єреєм, і поклонився йому).

І були в Києві принижені святощі внуків Дажбожих. І від селища до селища полинула Жля (жаль, сум). І в Україні-Русі наказом князя Володимира був Юдеєць проголошений Богом Русі, а Греки його представниками.

Упало в Києві Трисуття (тризуб) — святе знамено Дажбоже, маєстат духовної незалежносте Народу. І на його місце був Греками поставлений символ чужої релігії, чужих понять Бога, чужих розумінь моралі (звичаєвосте) і культури (обрядносте).

Вислів "культ особи" неправильно вжитий. Треба було виступити не проти "культу" особи, а проти культу тирана-деспота. Приятелі тирана побоялись вжити це слово. Бо ж міг Народ сказати: ви — мафія тирана. У Московитії, починаючи від Івана Калити, був культ тирана, канонізований архиєреями. (Між іншим, татарське слово "калита" значить "торба з золотом". Грабуючи людей, Московський князь завжди їхав в Орду з поклоном до Хана, маючи торбу золота. І ханша його назвала Калитою).

Тиран Іван Грозний втопив у крові жителів Новгорода, Твері і їхні незалежні володіння приєднав до Москви. Гори закатованих людей стали тлінню, забулися. Збереглася заснована Грозним імперія. І зберігається тому, що в психіці Москвина стоїть "порядок" вище "правди, милосердя, мудросте". І цей порядок в "тюрмі народів" був до генсека М. Горбачова. У 1967 році я писав: поваліть культ Леніна і культ генсека, і понура "тюрма народів" розвалиться, "Мага Віра", (Д. 33, розділ 7).

"Чи діждемося свого Вашингтона?" У Народі, який довгі віки жив у неволі, неорганізований розум, немає пошани до рідного провідника, не може появитися Вашінгтон. А коли й появиться, то йому скажуть: ти такий холоп, як і всі ми, а лізеш в пани. І він умертвить себе, або, щоб якось жити, ділитиме долю холопську. І боятиметься кликати земляків до визвольницьких повстань.

"Збунтовані холопи, виберіть собі інших провідників, а от тих, що тепер маєте, пов'яжіть і передайте в наші руки, і дамо вам право повернутися до рідних хат, в обійми своїх жінок". І козаки (оборонці православ'я) підступно пов'язали своїх рідних провідників (Наливайка і Шаулу). І віддали їх на жахливі смертні муки польському провідникові Жолкевському. І він, прийнявши зв'язаних Наливайка і Шаулу, дав наказ своєму війську "посікти на капусту двоноге бидло".

Роззброєне "бидло", "козаків так рубали немилосердно, що на милю, а може й на більше, труп лежав на трупові, оповідає поляк", М. Грушевський, "Історія України", Винніпег.

106