Svls
Святе Вчення, ст. 107

Які малі муки переніс Христос ("цар Юдейський"), порівнюючи з муками Наливайка ("царя Українського"). Христа мучили на рідній землі, біля нього стояли рідня, учні, приятелі. А Наливайко був самітнім, кати мучили його на чужій землі, для глуму причепили йому на груди напис "Король України".

Той, хто хоче поневолити Народ, і перетворити його в рабів нікчемних, буде підступно говорити: та всі ваші провідники шахраї, славолюби, бездари, грошолюби, які не живуть для добра Народу. І коли Народ повірить у ці намови, вільним не буде. Бо він не знає святої мудросте: який Народ, такі в нього й провідники.

Я хочу, щоб в Українців був культ Людини: обожнення душевних і розумових благородних якостей. Я хочу, щоб кожна людина так високо шанувала свою гідність, гідність провідника і Вітчизни, щоб їй не хотілося обмовляти сусіда, інакшедумаючого, інакшевіруючого. Щоб Українець вірив: у великого Народу великі провідники, і живуть вони для Народу, і з Народом в ім'я Народу. І Народ їх здисципліновує тим, що вільно і щиро славить їх. Без пошани до провідника немає міцної держави. Слабі держави займають слабе місце в історії Людства


124.

3апитання. У РУНВірі є Сім Законів Правильного Життя, які Ви об'явили у "Мага Вірі". Отже, йде мова про народження нової Української свідомости. Якими прикметами повинен володіти провідник?

Відповідь. Найбільші провідники в історії Людства були дітьми своєї епохи. У їхніх бібліографіях є добрі діла і є темні плями. Є Любов і Ненависть, є Добро і Зло. Провідник подібний на місяць: коли він з однієї сторони освітлений, то з другої — притемнений.

Провідник не повинен вживати алкоголю. Сп'янілий провідник перестає бути провідником. Провідник Народу не поклоняється чужоземним релігійним, державним, військовим можновладцям. Він не огортає себе пишнотами. Він має розвинену уяву, уміє передбачати, має добру інтуїцію. Переконливо, чітко висловлює думку.

Провідник натхненний всюди і завжди. Він свої розумові і емоційні сили вміє зосереджувати для досягнення мети, яку він бачить в уяві до найменших деталей. Він не любить крутійства. І не любить тих, які пробують його втягнути в інтриги буденної сірятини. Провідник не боїться небезпек, невдач. Він не має жадносте до грошей і матеріальних розкошів.

Провідник — людина великої Віри. Він має приємність неможливе перетворювати в можливе. Багато заздрісних йому, та мало охочих горіти його виснажливим горінням. Провідник, який веде Народ вільно (без тиску знизу чи згори) любить Народ одержимою любов'ю. І так, як орла не можна відучити літати, так провідника (справжнього провідника) не можна зробити рабом чужих духовних цінностей.

Провідник знає: тільки той здібний керувати іншими, хто здібний керувати сам собою. Провідник, який нечесно ставиться до своїх слів, означає, що він нечесно ставиться сам до себе і до тих, які йому підлеглі. Він позинен бути сильною людиною: сильна людина сама в собі свідомо поневолює злі навики, сама себе строго дисциплінує.

107