Svls
Святе Вчення, ст. 108

Народ, якого Господь не обдаровує великими провідниками, не може успішно боронити сам себе. Народ, в якому всі провідники, провідника не має. І він часто стає рабом того Народу, який має великих провідників.

Таїна сили кожного Народу — самодисципліна, високо пошанована Точність, Вірність, Послідовність, Наполегливість, Відповідальність. Усіми визнана Звичаєвість (Мораль) і Обрядність (Культура). І приклад в цьому має Народові показати його еліта.


125.

3апитання. Люди тепер багато говорять про екологію. Яка Ваша Думка?

Відповідь. Наше Тіло — продукт зроблений з харчів, які створені Сонцем, Водою, Землею. Є навіть прислів'я: людина така, який її харч. Ранене Небо, ранена Земля, ранена Вода. Ми живемо у раненому Світі, споживаючи ранені (затруєні) харчі. І все це ранить наше Тіло, нашу Душу. І на планеті Земля постійно збільшується кількість ранених (розумово відсталих, тілесно пошкоджених) дітей. Чому це все сталося?

Людина зарано повірила в непомильну діяльність свого розуму. І створила хибний шлях цивілізації. І стала жертвою своїх творінь. У неї задимлене Майбутнє. У неї може почати слабнути імунна система. І вона гинутиме так, як тепер гинуть люди хворі на СНІД.

Планета Земля загубилася, як піщина у безмежних просторах мегагалактик. Вона дуже красива, життєтворча. І Людство, як її господар, красиве й кмітливе. І воно повинне усвідомити, що несе відповідальність за життя Землі.

Сьогодні Сонце, Світло Дажбоже, розгніване: гази вироблені людьми в лабораторіях нищать озон — небесну марлю. І Сонце примушене поливати землю смертоносною радіацією. Що робити? Люди спасаючись, повинні зробити порядок на Землі й на Небі. Датель Буття (Дажбог), керуючись вічними законами Космосу, не стане по стороні жителів планети Земля, бачачи, що вони лінуються спасати самі себе.


126.

3апитання. Прийшла до нашого народу довгожданна воля. І постала тривога: що робити, щоб не втратити волі? Одні кажуть, що треба сильну армію мати. Інші вважають, що необхідно підняти національну свідомість. Яка Ваша думка?

Відповідь. Увійдімо у храм слова Воля. Воно виникло між Трипільцями (над берегами Дніпра), і означало "хотінння". І тому Англійці кажуть "вілл", Німці "воллен", Латини — "велле". Очевидно, у значенні "воліти, хотіти". У "Ведах" є слово "свадгана", що значить "незалежність", "самовтвердження", "свобода". У нас воля і свобода сьогодні мають одне значення.

Ми десять століть жили в духовній неволі. У нас немає книг з назвами "Філософія і Мораль Волі". Немає визначень, що таке Воля? Яка Воля Народові корисна, а яка — шкідлива? Якщо в Народі кожний інакше розуміє, що таке Воля, Воля перебуває в небезпеці. У Т. Шевченка є вислів: у своїй хаті — своя правда, і сила, і воля. Що таке "своя воля"? А що таке—чужа?

"Ми любимо Волю", говорять хлопці. Я питаю: а Воля любить вас? Воля не любить тих, які її люблять, співають про неї красивих пісень, але лінуються її боронити і втілювати

108