Svls
Святе Вчення, ст. 115

СУТЬ ЧОТИРНАДЦЯТА


Дажбоже, Єдиносущий Господи мій, Справедливість і Милосердя, натхненний Вірою в тебе, я прийшов до Людей моїх.


130.

3апитання. Тепер у статтях, оповіданнях, віршах часто згадується Бог. Що Ви скажете про поширений вираз "бійся Бога"? Чи сповідники РУНВіри бояться Бога, тобто, Господа Дажбога?

Відповідь. До "Євангелій" (Нового Завіту) архиєреї долучають святі "Псальми". У них прославляється Саваот-Господь Юдейський, як Бог добрий, справедливий і страшний. "Господи, Боже Саваоте", "Ти страшний, і хто перед обличчям твоїм устоїть в часи гніву твого", "Псальми ", 76,8. Єгиптяни так, як і кожний Народ, люблять своїх діток (первенців і не первенців).

Бог Саваот їхніх діток повбивав, "повбивав усіх первенців у їхньому краю, початок їхньої сили". Перед убиванням діток, Саваот послав "палаючий вогонь на їх землю", і з його веління "найшла сарана та гусінь без ліку, і пожерла була всі зілля в їх краю, і пожерла вона плід землі їхньої", "Псальми", 105,29-36.

І Господь Саваот, як Бог мстивий і ревнивий, сам каже: "Я Господь Бог твій. Нехай не буде в тебе інших богів". "Я бо Господь, Бог твій, Бог ревнивий", 5-та кн. Мойсея, 5,6-9. І віруючий повинен боятися страшного ревнивого Бога. "Бійся Бога і вір в Бога. Не віруєш, значить безбожник. Атеїст".

Ісус, як Помазаник Господа Саваота казав Юдеям, апостолам своїм, що вони "сіль землі", "світло для світу". Вони повинні прославляти Отця Саваота. Щоб Юдеї не думали, що Ісус виступає проти "Старого Завіту", тобто, проти його Законів, богорозуміння, він казав: "Не думайте ви, ніби я руйнувати Закон чи пророків прийшов. Я не руйнувати прийшов, а доповнити", Маттей, 5,17. Отже, Ісус вірить, що Бог є такий, як це зазначено у "Псальмах", у "П'ятикнижжі Мойсея".

Я кажу: людина повинна бути доброю не зі страху перед страшним Богом Саваотом, а тому, що доброта є властивістю її вдачі, суттю її Віри. Я часто повторюю: Бог один. А релігій на Світі багато тому, що є багато неоднакових розумінь Бога. Є страшне бого- розуміння, і звідси вислів: "Ти страшний". І є милосердне богорозуміння, і звідси вислів: "Ти милосердний".

Бог справедливий, і ніякому Народові не забороняє мати своє богорозуміння. Я жодного іноземного богорозуміння не зневажаю.

У ньому закодовані епохи розвитку того чи іншого віровчення, духовний маєстат Народу. Віруючі в Саваота, віруючі в Аллаха, віруючі в Дажбога облагороджують себе толерантним ставленням до кшевіруючих. Усі бо Віри, в яких славиться Бог і навчається любити Годину, правдиві Віри.

Я вірую: Дажбог — Світло життєтворяще, Дажбог — свята Правда, Любов, Воля, Вічність, Гравітація. Дажбог — вічна незнищима Сила (Енергія) свідомого і несвідомого буття. Без Дажбога Світ не може бути Світом. Дажбог — Милосердя, і Він нікого не карає.

115