Svls
Святе Вчення, ст. 134

151.

3апитання. Учителю Силенко, знає Вас Україна і цінує. І я це чув, коли між інтелігентами йшла розмова про волю — незалежність національної душі. Скажіть, які є розуміння волі?

Відповідь. На подібне запитання я вже давав відповідь. Отже, пригадую сказане.. Воля — одна. Розумінь — багато. Є розуміння Волі благородне (тобто, шляхетне). Благородна Воля світла, бо вона впорядкована законами моралі (звичаєвости) і культури (обрядности) створеними Народом впродовж усієї його історії.

У благородній Волі звеличена самодисципліна, будуюча творчість, людяність, душевна краса, незалежні духовні сили Народу. Люди благородної Волі успішні, щасливі, бо вони вміють дотримуватися законів існуючих у державі. Вони свідомо у своєму щоденні плекають точність, зосередженість, послідовність, цілеспрямованість. У них немає хотінь порушувати правила існуючі в країні, щоб таке порушення не стало звичкою руйнуючою, яка часто веде людину за грати.

Шляхетна людина любить благородну Волю більш, ніж себе, о, така любов освячується Дажбогом — світлодайним Дателем Буття. Якщо сини і дочки люблять благородну Волю понад все, їхню Вітчизну жодні вторжники не поневолять, їхній Народ ніколи не буде рабом.

І є розуміння Волі рабське. Народ, який не шанує законів існуючих у своїй вільній державі, ослаблює сам себе. Підготовляє грунт для тих чужих агресивних сил, які хочуть його закріпачити. Він ще є рабом, хоч і живе на волі. Він ще не дозрів сам себе утверджувати, сам для себе творити закони і їх виконувати, щоб себе будувати. Його може здеморалізувати принесена з чужини мораль. І він замість того, щоб творити Волю, тішитиметься тим, що співатиме пісень про Волю. Співати про Волю і творити Волю — це не те саме.

Небезпечна для Народу Воля абсолютна. їй властивий жах без-порядку, самосуду, терору. Є Воля відібрати в людини життя. Є Воля не виконувати законів, які охороняють громадян і Вітчизну. Є Воля насильства, обману, тобто безсовісна, брутальна Воля. Вона керована гаслами — "не вкрадеш, не проживеш", "не обдуриш, не дістанеш", "одне думай, а друге говори, одне говори, а друге — роби".

Я кажу: чим більш в Народі Воля впорядкована, самодисциплінована, культурна, моральна, тим більш Народ вільний. У "Мага Вірі" у "Сімох Законах Правильного Життя" тверджу, що Воля це божественне Щастя. Щастя не падає з неба, людина його творець. Людина, яка любить давати накази і сама любить виконувати накази, отримані від зверхника, зразкова. З зразкових людей твориться щасливий зразковий Народ.


152.

3апитання. Учителю Лев Силенко, добре, що Ви є! Безритуально сповідаюся. Я невіруючий. Віра не потрібна, її тепер замінила технологія, телевізор. Приятель каже, що знайшов себе в "Біблії", але він трохи вірить, трохи — ні. Я тепер шукаю себе в Конфуцію, в Христі, але, як невіруючий. Про Вашу РУНВіру чув, але думаю:

134