Svls
Святе Вчення, ст. 138
року, заявив християнам, що "Христос не заснував різні Церкви, як, наприклад, англіканську чи слов'янську, або церкву якоїсь іншої нації, але одну Церкву: Апостольську і Вселенську, Римську Церкву", журнал "Логос", липень, 1959 p., католицьке богословське видання, Йорктон, Канада. Якщо Христос заснував Римську Церкву, то хай до неї належать Римляни.

Римський католицизм, базований на реформованому юдаїзмі, принесеному з Азії, Народи були зобов'язані приймати з столиці імперії, їм заборонялося мати свою Віру, своє розуміння Бога. І так Європа залишилася по Вірі Азіятською.

Я вірю, що наближається духовна весна Народів Європи. Постануть національні релігії з шляхетним розумінням єдиносущого Господа. Перші вогнища європейської цивілізації були започатковані у селищах Трипілля (над Дніпром), і є таїною Дажбожою те, що всеєвропейське духовне самовизначення почнеться там же (над Дніпром).


157.

3апитання. Юдсйо-християнська Віра грецької інтерпретації, як правдива, впродовж десяти століть проникла в усі сфери життя України-Руси. Ви проти правдивої Віри?

Відповідь. Повторяю раніше сказане. Усі на Світі Віри, які навчають Людину любити Людину і вірити в Бога, правдиві Віри. Вони правдиві по-своєму, і ніхто немає права їх зневажати, переслідувати. Хто каже, що тільки його Віра правдива, жорстокий, духовно відсталий. Усі Віри повинні користуватися однаковими правами.

Я не прийшов, щоб в Україні зневажати ту чи іншу іноземну Віру. Я прийшов сказати, що Українці не гірші люди. У них є Рідна Українська Національна Віра — Віра монотеїстична, Дажбожа. Якщо в Україні житиме декілька мільйонів вірних РУНВіри, Український Народ матиме високу національну мораль. І буде пошанований Народами Світу. І його державна Будівля буде непохитна у віках.

Ми, вірні РУНВіри, не навертаємо Греків, Римлян, Ізраельтян на РУНВіру. РУНВіра не призначена на експорт, і не є знаряддям гноблення іноземців. Усі Народи родяться вільними. Ніякий Народ не має права своєю свідомістю (Вірою, мораллю, культурою) поневолювати свідомість іншого Народу (його Віру, мораль, культуру).


158.

3апитання. Та ж ми жили у тьмі поганства, рабства. Грецьке хрещення Русі принесло нам світло. Ми не знали, що таке доброта. Ми, як дикуни, з природою говорили. А тепер, дякуючи християнству, у нас с національна свідомість.

Відповідь. Лихі люди, щоб оправдати свої лихі дії, рекли нам: ви жили у тьмі. І ми вам принесли світло. І за ці дари славте нас. І стійте перед нами на колінах. Те світло, яке Чужинці нам принесли, осліпило нас. І ми живемо у тьмі духовного рабства. Але по вдачі ми не є рабами, рабами нас зробив рабський погляд на життя і Віру.

"Та ви, Українці, дурнуваті люди", кажуть нам ті, які хочуть нас тримати у рабстві. Ні, ми не дурнуваті, ми тільки по-дурному виховані й освічені. І по-дурному віруючі,

138