Svls
Святе Вчення, ст. 143

Відповідь. Фрідріх Ніцше (син протестантського пастира) критикував християнську релігію. Казав, що Бог (Христос) помер, і християнство також помре. Він не вірив, що Ісус воскрес, вознісся і живе, як Боголюдина в небесних просторах. Єретики — люди, які виступають проти вчень освячених католицькою, грецькою церквою. Єретиками були визначні філософи, письменники, вчені Європи.

З погляду Греко-Римських догм Силенко не є ні єретиком, ні ворогом Христа. Бо він не виступає проти догм, і не творить якоїсь християнської секти. Усі християнські секти, в більшій чи меншій мірі, єретичні. Силенко проповідує нове розуміння єдиносущого Бога. І коли хто хоче карати Силенка, то тільки за те, що він не хоче бути підвладним догмам і канонам Греко-Римської церкви. Але ж 72 відсотки Людства не вважають себе християнами.


167.

3апитання. Що означає ім'я Бога у різних народів, релігіях? І що означають імена великих пророків? Я ніде не знайшов відповіді. А цікаво б знати.

Відповідь. У "Мага Вірі" можна знайти відповідь на ваші запитання. А тут коротко. "Амон" (назва Бога в Єгипті) значить "Будівник", "Таємничий". І цікаво, що "фараон" (титул єгипетського монарха) означає "великий дім". Юдеї і юдейо-християни закінчують молитву словом "амінь", тобто "Амон". Дажбог (первоназви — Дабага, Дажба) —Той, що дає буття, Життєтворчий, Даючий добро.

"Саваот" (Сабаот, Цабаот) значить "Воєначальник", військове божество, і такою ознакою він збагачений у "Біблії"". Та дослідники семітських мов вважають, що "саваот" оформлене з сумеріянського слова "сапа" (сіпа), що значить "носитель насіння", "запліднення". "Юпітер" (Юпітер) — Небесний отець. "Зевс" від "див", "дев","девус".

"Ягве" (Єгова) оформилося з Гіттітського слова "Ява" (Явище), небесна блискавка була великою явою. "Аллах" від Сумеріянської назви Бога Ен-Лил. Слово зазнало ряд перетворень: Лил, Ело, Ел, Іл, Ілі, Елої, Елі. У старих Юдеїв "Ел" означало "Бог", і звідси Даніел (Суддею є Ел), Михаел (хто є Ел), Елізабет (Елева присяга). Первісне значення слова "лил" було "доброта", "леління" (хвилювання світу, вітровіяння).

У Англійців слозо "Гад" означає "Бог". Є твердження, що Гад був в політеїстичній релігії Англо-Саксів божеством неба. Теологи юдейо-християнізму слова "гад", "бог" впровадили у Віру Христову, давши їм юдейське розуміння Бога.

І дещо про значення титулу, ім'я пророків. Заратустра — Жовтий верблюд, Будда — Пробуджений, буджений, освітлений. Конфупій— Кунг Футсу (Учитель Кунг). Мойсей — Той, кого втягнули з води. Могамет (Магмет, Магамет) — Промовляючий молитву, Молільник. Обережно і совісно вникаючи в первісні значення високо в світі пошанованих слів, ми ніби відслонюємо завісу, щоб заглянути у святиню духовної містерії.


168.

3апитання. Учителю, чи правильно роблять Українці, що малюють Ісуса Христа у вишитій сорочці українській?

143