Svls
Святе Вчення, ст. 150

179.

3апитання. У "Біблії" пророки Езикіел, Ездра часто пишуть, що Господь Саваот сказав те чи те. Наприклад, рече Господь Мойсееві: "Ворогуйте з Медіянами, та й повбивайте їх", 4-та кн. Мойсея, 25,16-17. І глаголив Господь: "Я Господь, Бог твій, що вивів тебе з Єгипту. Нехай не буде в тебе богів інших перед моїм лицем", 2-га кн. Мойсея, 20,2-3.

Учителю, є люди, які визнають Вас рідним Пророком, але Ви ніде не написали, що Господь Дажбог Вам сказав про себе. Та вірю, що десь у глибинах душі своєї Ви чули слово Дажбоже?

Відповідь. Пишучи "Мага Віру", я думав про Дажбога. І думи повністю заполонювали душу мою. І вночі я бачив сон: на великій зеленій долині біля села, в якому я родився, було багато людей святково одягнених, багато молоді, дітей. Я стояв на горбі, на сонячному небі появився вихор, з шумом летів на землю. І на мою голову накинув колюче коло. І я стояв ніби отерплий, і в душу мою линули з небесної високості слова:

"Я Дажбог, Господь твій єдиносущий. Я зерно Безсмертя. Я Світ всіх світів. Я Розум розуму. Я Краса краси і Розкіш розкошів. Я проміння вогню і квітування Землі. Я Життя життів.

З мого Зерна родяться всі зерна. Я Дажбог, усе незалежне залежить від дій моїх. Мені непокірне підкорене. Я вищий за Життя і Смерть. Той, хто всіх обманює, не обманює мене: мені відоме Минуле, Сучасне і Майбутнє.

Я Дажбог, Я в Усьому і Все в мені. Я володію Небом і Землею. Я створений з Землі, Повітря, Вогню і Води, з Розуму і Рівноваги, але Я вищий за ті сили, з яких створений Я. Я рівновага Світу видимого і невидимого. Без мене світло не було б світлом. Я Дажбог, самонаснажуюча Первооснова вічної Дії всюдисущої. Я Господь Бог твій, благословляю тебе, іди в Народ з ім'ям моїм. Іди, рідні люди ждуть!"

Дивний сон розбудив мене, і я лежав, думаючи про почуті слова Дажбожі. Щоб не забути їх, записав. І згодом я розповів сон старій бабусі, вона сказала: "Отож ти проповідуєш Віру в Дажбога, і за цю віру будеш убитий, і твого мертвого тіла ніхто ніколи не знайде. Одружився б, мав би діток, і не думав про Дажбога, то й сни б такі не снилися".

Я у сни не вірю, знаючи їхнє походження. Одного разу я до пізної ночі сидів над віршем, і стомлений заснув. І вірш мені приснився з новою цікавою строфою. Отже, є й творчі сни.

150