Svls
Святе Вчення, ст. 153

183.

3апитання. Якою є любов? Звідки вона і яка її головна властивість? Учителю Силенко, багатьох захоплюють Ваші відповіді на різні питання. Я студентка, люблю філософію. Мені дуже хочеться знати, які у Вас міркування про любов?

Відповідь. Є твердження, що людська свідомість тридцять тисяч років тому вже була оформлена. Її першими квітами були твори (меандри) Мізинської культури знайдені на берегах Десни. Любов старіша — вона жила ще перед постанням Мови і Віри. Жила в інстинктах, як важлива суть пралюдини.

Предки Українців (Русичів), Англійців, Німців жили над берегами Дніпра і його приток одним Родом. І мова в них була одна. І таке почуття, як Любов, вони називали словом "люб" ("любати"), що змістом рівнозначне слову "хочу".

З трипільського (праіндо-європейського) слова "люб" постало ряд споріднених слів. Українці кажуть "любов", а Німці — "лібе", Англійці — "лав". Інші племена створили слова фонетично не тотожні з санскритом. Наприклад, Латини кажуть "амор", а Греки — "филіа".

У "Мага Вірі" пишу: Людина є дитиною Землі і Неба. Тисячу років тому Українці (Русичі) вважали себе внуками Дажбожими (людьми божественного походження). Дід називав сина свого сина онуком у значенні "помічником". Дажбог — Датель життя. Людина своєю вродженою любов'ю до Життя помагає Дажбогові утверджувати життєву вічність.

Дажбог — Воля. Любов там, де Воля. Людина любить вільно, розумно, чесно. І цим облагороднює себе. Хто любить тому, що мусить, страждає. Любов найсвітліше почування Людини. Людину ощасливлює Любов до рідного Роду, Краси, Знання, Відваги, Природи.

Людині приємно бути Людиною. Невидимі сили єднають Людину з Людиною, і ми їх звемо Любов'ю. Без Любови Людина не може бути Людиною. Хто не любить себе, не може любити інших. Чесна любов до себе й до ближчих може бути тільки в чесному серці. У давнину в Малій Азії, люди, живучи у світі бідної непривітної природи, утрачали любов до неї і до життя. І рекли: "Не люби світу, і речей, що є в світі", 1-ий л. Івана, 2, 15. Їх вабило життя в раю (на небесах).

І розуміння Любови в національних і інтернаціональних релігіях має неоднакову мораль. Наприклад, Народ, який має національну релігію (Японці, Ізраельтяни, Китайці, Індуси та інші) єднає себе своїм самобутнім поняттям Любови, Милосердя, Віри. Є релігійні терміни— Японська любов, Індуська, Ізраельська. По духовних особливостях Любови, Доброти, які проявляє Народ до себе і іноземців, пізнається його вдача, його національна Віра.


184.

3апитання. Любити Україну по-християнському. Що це значить? Яке Ваше розуміння Української любови?

Відповідь. Ісус навчав, щоб визнавці його віровчення, любили його більше, ніж свою родину (матір, тата, брата, сестру), Маттей, 10,37. Мораль християнської любови ставить Україну на друге місце, а Ісусову Батьківщину (Юдею) на перше.

153