Svls
Святе Вчення, ст. 155

185.

3апитання. У моїй родині аж три релігії. Батько католик, а мати греко-православна, славить грецьких святих. Я матері сказав, що визнаю Силенкове віровчення, сповідую РУНВіру. А вона: то ти не сповідаєшся, причастя не береш, хрестові не поклоняєшся, не цілуєш образів Варвари і Маттея, Господа Христа. Ти безбожник; невіруюча людина. Мати моя добра, і я, як син люблю її, терплю її образи, зневагу. Учителю Силенко, я студент, скоро буду лікарем, одружений. Скажіть, яка людина в РУНВірі вважається віруючою? З нетерпінням жду відповіді.

Відповідь. На планеті Земля є не одна тисяча різних релігій. І кожна з них має інакше визначення, що таке віруюча людина. І про це пишу й у "Мага Вірі". Залишимо релігії Африки, Азії, які для наших людей мало знані, хоч християнська релігія також вважається азіятською. Її корінь в юдаїзмі. Вона постала й ширилася в Малій Азії.

Є християнські секти в Європі і США, які до ікон не поклоняються і хреста не цілують — бо вважають це ідолопоклонством. І немає в них сповідання і причащання, бо вважають, що цей ритуал узятий з політеїстичних релігій Греції і Риму, і в "Євангеліях" про нього згадок немає.

Син священика, Іван Нечуй-Левицький, в оповіданні "Афонський пройдисвіт" (і про це я вже при іншій нагоді згадував) пише, що сповідання, причащання, цілування ікон ще не означає, що людина добра, правдомовна, милосердна, віруюча. Не люди з інших планет, а таки настоящі християни, які практикували церковні ритуали, проявляли найстрашнішу в світі жорстокість, катуючи Івана Ґонту, Максима Залізняка, Северина Наливайка.

уховний сину мій, на запитання подібне на твоє, я іншому віруючому РУНВіри сказав: Людина добродушна, милосердна, людина, яка не обмовляє, не привласнює чужих речей, не чинить злочинів, віруюча. Віруючим юнаком є той, хто є вірним сином своєї Вітчизни. І не принижує її Гідности, стоячи на колінах перед іноземними релігійними авторитетами. Не просить у них помилування, спасіння. І не підпорядковує свій розум, свою душу іноземним політичним, військовим діячам. Люди, які мають обмежену релігійну освіту, скажуть: а при чім тут релігія?

Що таке релігійне, а що таке не релігійне є справою віруючих. У Японії, Ізраелі, Китаї між національним і релігійним немає розмежування. Є цілісна духовна суть Народу. І так є і в РУНВірі.

Коли ти не кривдиш людей, не робиш зла старим людям, вдовам, дітям, коли у твоєму словникові немає образливих слів, коли ти шануєш матір, батька і вірний своїй дружині, коли ти не затруюєш свою душу алкоголем, одурманюючими травами, коли ти втілюєш в щодення Сім Законів Правильного Життя і любиш Господа Дажбога милосердного і правдивого, ти воістинно віруюча людина, і ніякі пророки чи сини Божі не мають права тебе називати безбожником.

Дажбог милосердний і життєтворний, Дажбог — Світло, Правда, Любов. Дажбог — Датель несвідомого і свідомого Буття, і без Дажбога не було б життя на планеті Земля. Ти віриш у Дажбога, і стараєшся бути милосердним, справедливим, о, велика і шляхетна в тебе Віра, і Господь любить тебе і одухотворює добру душу твою.

155