Svls
Святе Вчення, ст. 186

216.

3апитання. Учителю Лев Силенко, вірте, або — ні: після палких дискусій між поважними людьми у Києві, мені доручено запитати Вас: "Держава будує Націю чи Нація будує Державу?". Вороги зовнішні і внутрішні кажуть: Українці ще не нація, і тому не можуть мати Держави. Що таке нація?

Відповідь. Щоб детально відповісти на це запитання треба написати книжку. У "Мага Вірі" пишу, що Українці — великий стародавній Народ. Латинське слово "натіо" тотожне з словом "гени" і рівнозначне нашому — "народ". "Якого ти роду, тобто племени (плоду)?".

Слово "натіо", "натус" значить "народження". Люди одного племени (плоду), щоб мати впорядковане життя, творять закони освячені звичаями, обрядами, і цим себе відрізняють від іншого племени. У санскриті "жанапада" значить "країна" і "народ". (Немає землі — джерела життя — немає народу).

Державу може створити полководець, хан, вождь, маючи вірне військо, територію і рабів пригнаних з різних земель (вони можуть бути людьми різних племен). Держава — незалежна організація очолена володарем, охоронена військом, упорядкована статутом. Але така Держава не є Нацією.

Нація (Народ) може жити без Держави. І тут маю на увазі Жидів, їхня національна релігія більше, ніж 2500 літ їх визначає, як Націю. Нація — це спільнота, яка зріднена генами (одним походженням), і регулюється правилами рідної моралі і культури. Жидівська національна релігія є завершенням національної свідомости, що визначає їх і обороняє їх від чужоземних релігій, ідеологій, традицій.

Українці (Русичі), від 988 року починаючи, були приречені на загибель. У них були відібрані їхні традиції, їхні закони моралі і культури, їхній спосіб життя. Візантія прагнула огречити їх, їхню землю перетворити у візантійську провінцію. Я вже говорив, що Візантія хотіла на Русі знищити Русь. Її задум не здійснився з двох причин: похід хана Батия на Київ і похід Султана Могамета 2-го на Константинополь.

"Держава" значить "Володіння" очолене володарем. Українці хочуть на своїй Землі мати своє Володіння, щоб незалежно розпоряджатися багатствами своєї Землі, щоб мати свій Незалежний Шлях Життя. Воріженьки їм кажуть: "Українці — ще не нація, і тому не можуть мати Держави".

Людина, яка має мало розвинену свідомість, неповноцінна. Населення, яке не знає само себе (не знає свого кореня, утратило духовний зв'язок з предками, їхньою Вірою і традицією), утратило історичну пам'ять, не є нацією: у значенні — окремішною духовною силою. Жінка родить дитину, щоб вона зробила її матір'ю. Нація будує Державу, щоб Держава будувала Націю.

Ні греко-православіє, ні греко-католицизм, ні москвинський комунізм, ні архиєрейські ризи, ні церковні книги (молитовники, требники основані на "Біблії"), ні церковні будівлі, які поставлені за зразком грецьких церков, ні біблійні оповідання, заповіді, ритуали, не роблять нас, Українців, Нацією.

У Америці всталене поняття, що "Нація — це стабільне, історично проявлене суспільство, яке має територію, економічне життя, відмітну культуру і мову. Об'єднане під

186