Svls
Святе Вчення, ст. 188

Так є: Ісус Навин, Юдейський воєначальник, почав війну з ворожим плем'ям Аморіїв. Щоб мав час Ісус повбивати Аморіїв, треба було продовжити день. І Ісус дав наказ:

"Сонце, стій над Габаоном!". І Сонце, почувши наказ Ісуса Навина, зупинилося, і непорушно стояло на небі, щоб Ісус мав час розправитися з Аморіями. І Сонце "не квапилося сідати мало не цілий день", Ісус Навин, 10,12-13.

Не можна вважати, що казка про Сонце, яке Ісус зупинив, глупа, її мета: викликати в Юдеїв віру в силу свого воєначальника Ісуса, і їх об'єднати, натхнути, щоб вони мали снагу перемагати ворогів.

Розумний Лютер не зустрівся з Коперником, щоб вільним розумом з ним нову теорію обміркувати. Він сліпо вірив, що "Біблія" написана Богом, і в її правді не можна сумніватися. Не зважаючи на це, Лютер був людиною розумною. Він відважився сказати, що папа Римський не може наказувати Німцям, як вони повинні вірити в Христа.

Папа Римський весною (1993 року) офіційно оголосив, що свята непомильна католицька церква..., помилилася, осудивши Галлилея і Коперника. Їхня геліоцентрична система правильна, хоч вона й викликала недовірливе ставлення до "Біблії".

Такі і подібні твердження визначних людей, маючи на увазі, я написав: "Розумне — нерозумне, а нерозумне — розумне". Лютер назвав Коперника дурнем, а Галлилей назвав Лютера дурнем, то чи розумні люди помудрішали, самі себе дурнями назвавши?

Світ у Людині і Людина у Світі. Людина, пізнаючи Світ, пізнає себе. Шлях пізнання тяжкий, багато на ньому радощів і страждань, помилок і успіхів. Та все це звеличує невгамовних дітей планети Земля. Дажбоже мій, тільки ти знаєш, чи людина старіє, чи живе в розквіті свого заклопотаного дитинства.


218.

3апитання. Учителю Силенко, я визнаю Ваше віровчення: вірую в Єдиного, Святого і Правдивого Господа Дажбога. У РУНВірі бачу себе вільною, достойною людиною. Бачу Духовну Незалежність Народу.

Я беру активну участь в громадському житті. Листуюся з людьми різних партій і релігій. Довірочно посилаю Вам уривки з різних листів. Ось:

Треба стримати прихід людей до РУНВіри! У РУНВірі є монотеїзм — віра в одного Бога. Але люди ще про це не знають, і тому треба всюди ширити пропаганду, що РУНВіра це поганство, що в РУНВірі повно богів — Перун, Сварог, Хоре, Ярило, Лада і десятки інших спопелілих ідолів, нікому не потрібних. А РУНВіра Силенкова хоче повернути народ тисячу літ назад до богів — численних ідолів, ганьба, ганьба! Це засоромлює народ.

А ось з іншого листа:

Греки мають добре оформлену міфологію, сотні богів. Але вони вірять — що міфологія, це не релігія, а народний давній фолкльор. І між українцями є погани, прихильники нашої міфологи, але вони в богів-ідолів не вірують, вважають себе християнами, їхнє зацікавлення многобожжям не релігійне, а літературне. У віршах вони згадують Аполона, Деонисія, Перуна, Ладу, Ярила та інших богів, щоб поезію

188