Svls
Святе Вчення, ст. 189
урізноманітнювати. Православна церква вважає їх християнами; чимало хто з них приходить на сповіді. Митрополит Іларіон Огієнко написав книжку про давні вірування Українського народу з численними богами. Вірування — це міфологія, а не віра (релігія). Отже, любителі міфології, її давні і сучасні дослідники, є християнами.

І переказую уривок з третього листа (його автором с діяч православної церкви):

І переказую уривок з третього листа (його автором с діяч православної церкви):

А коли приходиться говорити чи писати про Рідну Віру (РУНВіру), то перед прізвищем "Силенко" і після нього, ставте ряд малозначних прізвищ (різних любителів чи дослідників міфології чи таких, які щось зневажливе пишуть про Силенка), і так у людей витворите думку, що РУНВіра і її засновник Силенко, є справою дрібничковою, кумедною, не вартою уваги. Та й кажіть, що Ісус Христос каже: "Я — дорога і правда і життя, ніхто не приходить до Бога, тільки через мене", Іван, 14,6.

Учителю, у "Мага Вірі" Ви пишете, що ніхто не має права від імені Бога об'являти свій монополь на Бога і ректи: хто хоче прийти до Бога, повинен мені поклонитися, визнати мене єдиним верховним амбасадором Бога. Бог — Любов. Кожна людина родиться з Богом. Немає значення, як вона Бога називає (Амоном, Саваотом-Єговою, Брагмою, Аллахом чи Дажбогом). І ніхто не має права говорити, що тільки він Правда, Життя. Правда на світі Одна, та є різні поняття Правди. Між мусульманським і християнським розумінням Правди, Моралі, Бога є великі різниці. Різниці в розуміннях Бога потрібні й корисні, вони збагачують духовне життя Людства. Таке ваше віровчення шляхетне, звеличує Україну!

Учителю, книжок з Вашим віровченням в Україні дуже тяжко дістати. І люди про РУНВіру дізнаються з уст її ворогів. Сотні різних сект засипають Україну своєю літературою. Ділять село на різні ворогуючі групки: то баптисти, то Крішна, то адвентисти, то багаї. то свідки Єгови. "Йде війна за володіння душею українською. Щоб у цій війні українці залишилися українцями, їм потрібна своя свята Віра — Рідна Українська Національна Віра в єдиного Господа.

Відповідь. Ті, які бояться поширення РУНВіри, хочуть, щоб Українці і в другому тисячолітті були підлеглі догмам, канонам, богорозумінням іноземних релігій. Українці так, як і Японці, Жиди, Китайці, Індуси мають право у своїй душі мати свою Віру.

Ісус, як Жид, мав свою Віру жидівську. Віри Єгипетська, Індуська, Персіянська були для Ісуса чужі. І він вважав негідником того, хто зрадив рідну Віру і визнав чужу, щоб молитися Богу чужому.

189