Svls
Святе Вчення, ст. 191
Як привітатися з дівчиною, її мамою, бабусею? Як оздобити кімнати, щоб жодні чужі політичні, релігійні, культурні символи не домінували над рідними, не принижували їх.

У величавій книзі "Правила Доброї Поведінки" треба дати відповідь на всі питання національної звичаєвости (моралі) і культури (обрядности). І не треба проявляти рабскости у ставленні до себе й до іноземних впливів. Мовляв, та ми вже до чужого звикли, і славимо його. Звичка рабська страшна тому, що людина нею поневолена, навіть на волі поводиться, як раб. Каже, що Чуже вже стало Рідним, національним. Отже, не наше стало нашим, а наше стало не нашим. З цього й постає двоєдушшя, зневірення, двоєвір'я, збайдужіння, національна охлялість.

Правила треба так оформити, щоб усім хотілося їх втілювати в життя. І головне, щоб вони були широко відомі Народові. З Правил Доброї Поведінки поставатиме у родинах, громадах, партіях самопошана. Кожний порушник Доброї поведінки сам себе буде знецінювати, і в спільноті пошани не матиме.

Отже, єдність в Народі постане сама по собі так, як сама по собі росте яблуня, цвіте, багатіє плодами. Не треба співати "єдність, подай": єдність росте, міцніє, коли є в Народі закони єдности — закони збагачені звичаєвістю, обрядністю, свідомим прагненням Народу покращувати своє "Я", щоб мати життя багате, приємне, славне.


220.

3апитання. У київській газеті "Хрещатик" малорос пише, що "коріння Силенкової релігії сягають не далі "Повісті минулих літ", "Густинського літопису", ними ж вочевидь, користувався Силенко, відроджуючи "многобожне поганство"".

У англомовній "Енциклопедії України" виданій в 1993 році написано, що РУНВіра, яку заснував в 1964 році Лев Силенко, не є відродженням багатобожжя. "У РУНВірі є культ Предків, патріотизм, монотеїзм (віра в єдиного Господа з ім'ям Дажбог)".

"Біблія" пише, що Саваот — Господь Народу Ізраельського дав Ізраельтянам землю Ізраель. Що нам, Українцям, дав Дажбог? Сьогодні наші діти хворі, ми стали лінивими, збайдужілими, зневіреними. Що повинні робити, щоб мати багате, щасливе життя? Щоб бути внуком Дажбожим?

Відповідь. Оріяна (Україна-Русь) багатий Храм Дажбожий. Датель буття - Дажбог дав нам, дітям своїм, все, що потрібно для достойного, щасливого життя: слова повторюю молитовно.

Лінивість, збайдужіння, зневіра — ганебна хвороба. Та її можна успішно перемогти, зробивши переоцінку духовних цінностей. Треба знайти себе. Треба щоденною працею вільною покращити, оздоровити себе. Ось у листі львів'янин пише: "Я християнин, ставлю Ісуса Христа, його учнів, апостолів вище блага України моєї, вище долі моїх братів рідних." Я відповідаю: Ісус, рабин і Бог християнський, зробив своїми учнями, апостолами тільки Юдеїв. Але ж в Юдеї жили біля Ісуса й Греки, Сирійці, Палестинці. Чому тільки Юдеїв?

Є таїна генів людських: рідне зріднює, дає натхнення, обадьорює — властивості духовні, тілесні передаються з роду в рід, і не гинуть впродовж тисячоліть.

191