Svls
Святе Вчення, ст. 195

З АРХІВУ СОБОРНОГО ХРАМУ СВЯТИНІ-МАТЕРІ УКРАЇНИ


Оріяна, Спрінг Глен, США


У підручнику "Філософія" (Міністерство Освіти України), виданому в 1995 р. у Львові, (проф. Назар Горбач) читаємо:

"Український філософ-теософ Лев Силенко народирся у с. Богоявленське біля Усівки (тепер Олександрія над Інгульцем)"..."Бог за Його вченням Єдиний, ім'я Йому Дажбог"... "Дажбог є Свідомістю Світу, яка є Енергією, Світлом, Рухом, Тяжінням. Дажбог — Любов, Правда, Милосердя. Дажбог — вічна незнищима Енергія свідомого і несвідомого Буття".

... Лев Силенко навчався в Кременчуцькому бібліотечному технікумі. Закінчення Другої світової війни зустрів в осттаборі за дротами (біля Авгзбурга). Його рідний брат Василь перебував в концтаборі в Австрії (за спробу втекти з осттабору), в кінці війни повернувся в Олександрію до матері. А Лев Силенко залишився на Заході. Навчався в Гайдельберзькому університеті (у проф. Д. Чижевського). Статті Лева Силенка друкувалися в українських та іноземних часописах і мали широкий розголос.

"Твердження Лева Силенка (Орлигори) — це голос мільйонів таких, як Він. Цей голос мусить бути доведений до відома тим, що встановлюють і здійснюють сьогодні американську закордонну політику. Від цього бо може залежати доля Америки і всього світу", ("Свобода", редакційна стаття, 9 березня 1951 p., Джерсі Ситі).

У 1953 році Лев Силенко з Мюнхена прибув до Торонта (Канада). У 1956 році на конкурсі українських письменників Канади і США, що був організований Філадельфійським журналом "Київ", був нагороджений першою премією (конкурсне жюрі очолював Є. Маланюк).

У 1972 р. Він досліджував в Багдаді (Ірак), а також у Вавілоні археологічні знахідки, знайдені в руїнах міст Сумерії (Шумер). Вивчав мову, культуру, релігію, спосіб життя Сумеріян (Шумер), яких вважає родичами Трипільців (Україна). Вивчав історію Скитів (Тегеран, Іран), життєпис і вчення скитів Заратустри і Будди.

У 1975 році Др. Лев Силенко був запрошений до Індії, мав доповідь про санскрит і українську мову на Світовому конгресі санскритологів (Делі-університет). І про нього, як санскритолога і філософа, були поміщені статті у "Трибюн" (31 січня 1975 p., Чандігар) і в "Тайм оф Індія" (9 лютого 1975 р.)

У 1978 р. Лев Силенко отримав Свідоцтво з Інтернаціонального Бібліографічного Центру (Кембрідж, Англія), що "Він відзначений і визнаний, увічнений у виданні "Інтернаціонально Хто є Хто Інтелектуал". І в цьому виданні за 1981 рік читаємо: "Духовний Учитель і Голова Громад вірних РУНВіри у вільному світі Др. Лев Силенко, син Терентія і Олени Півняк-Силенко, засновник конфесії РУНВіра. Він відзначений в "Нью-Йорк Геральд Трибюн"".

Американський Бібліографічний Інститут (Норт Кароляйна) у книзі "Громадські провідники і визначні Американці" в 1975 році подає інформацію про діяльність Учителя Лева Силенка, як засновника нової релігії, РУНВіри. І цей же Бібліографічний Інститут у

195