Svls
Святе Вчення, ст. 35

21.

3апитання. На Україні, останнім часом, активізуються різні конфесії. І тепер шириться РУНВіра. Які РУНВіра дає поради людям, щоб покращилась їхня доля?

Відповідь. Я кажу: українці, довгі століття живучи в неволі, збіднили свій, колись добротний характер, «Чому звертаюся тільки до українців?». В Україні живуть і віруючі євреї, але ними опікуються рабини, і я їм непотрібний.

Благородна і успішна та людина, яка вміє свідомо і переможньо сама в собі поневолювати нижчі жадання: обмовство, об'їдання, пиятика, заздрість, неточність, обманство, зрадливість, неорганізованість, дратівливість, злодійкуватість, бруд, улесливість, лицемірність, лінивство, байдужість, нетерпимість, сліпе самолюбство, забобонність, жорстокість, служіння чужим панам, свавілля, нарікання на долю.

Хто не здібний сам в собі поневолити нижчі жадання, той не здібний бути людиною вільною, шляхетною, успішною. О, коли народ складається з таких збіднілих синів і дочок, бідний він, не буде він успішним ковалем своєї долі, не буде він господарем у своїй хаті.

Я кажу: щоб розвиток української цивілізації був квітучий, ми маємо стати народом з розвиненою уявою, винахідливістю, наполегливістю, з стремлінням свідомо і підсвідомо покращувати своє єство і оточення.

Ми маємо самі себе збагачувати навиками, які мають вищі жадання: вірність, точність, цілеспрямованість, організованість, відважність, працьовитість, ощадність, тактовність, акуратність, поміркованість, наполегливість, милосердність до збіднілого брата, співчутливість. І жити мудрістю: всі за одного і один за всіх, щоб була національна сила, гідність.

Коли народ складатиметься з таких здібних синів і дочок, великий він, він є коваль своєї долі, господар у своїй хаті. І добра слава про нього лунатиме у світах. Такі РУНВіра дає поради людям в Україні.


22.

3апитання. З Ваших тверджень виходить, що РУНВіра є щось більше, ніж віра. У ній є закони, як треба жити, щоб бути кращою людиною. Чи з цього не постане думка, що засновник РУНВіри і організатор громад РУНВіри ділить людей на кращих і гірших?

Відповідь. Питання правильне. Українці вразливо реагують, коли йде мова про людей кращих і гірших. І РУНВіра проти будь-якого рабства — духовного, чи тілесного, і це чітко визначено в «Мага Вірі».

У давніх релігіях (і в тому числі і в «Євангеліях» ) рабовласницька система не тільки оправдується, а й освячується. Іван Франко пише, що «Держання рабів в очах Христа і його апостолів було ділом справедливим і натуральним», ЛНВісник, 1904 p., т. 28.

Латинське слово «дисципліна» значить «навчання», «виховання». Не роблячи поділу на кращих і гірших, я кажу: самодисципліновані (виховані) люди є кращими у значенні — успішнішими, їм легше жити на світі. І народ чим більш дисциплінований, організований, тим він більш могутній і щасливий, і прикладом цього є японці.

35