Svls
Святе Вчення, ст. 37

24.

3апитання. Написана Вами книга «Мага Віра» має 1427 сторінок. Головний храм вірних РУНВіри, Собор Святині Матері України стоїть на Оріяні неподалік Нью-Йорка. І видання книги і будова вимагають великих коштів. Хто все це фінансував?

Відповідь. Є громади вірних РУНВіри в США, Англії, Канаді, Австралії та інших країнах, і вони складають пожертви. І часто великі: наприклад, українець-пенсіонер (був офіцером в американській армії) написав, що «визнає РУНВіру — науку рідного Пророка Лева Силенка, як силу спасіння Народу». І прислав пожертву: 32 тисячі американських доларів. Будова Святині Матері України на 80 відсотків закінчена.


25.

3апитання. У РУНВірі є свої святі заповіді, Свята, обряди освячення дитини, вінчання, поховання? Чи духовні опікуни громад отримують платню?

Відповідь. Так, в РУНВірі є все те, про що ви питали. Духовні опікуни працюють на хліб щоденний на різних працях, як і всі інші робітники. У неділю здійснюють священні години. За здійснення обрядів Освячення дитини, Вінчання, Поховання грошей не беруть. Але, їдучи в дорогу, звільняються з праці, вони знають, їм все оплатить той, хто їх викликає.


26.

3апитання. Ви зустрічалися з людьми різних рас і національностей. Які люди в чужих краях Вам подобаються?

Відповідь. Люблю людину (незалежно від того, якої вона раси) ту, яка має шляхетне почуття національної гідності, яка знаходить в історії, в культурі своєї вітчизни щось світле, величне і цим тішить своє «я».

На людей, які обтяжені почуттям меншої вартості, дивлюся як на нещасних. Наприклад, мій земляк, захоплений іноземною цивілізацією і культурою, сказав мені: «Маю синка, він не цікавиться українознавством. І справді: все українське бідне, принижене, відстале, — така наша доля».

І я йому відповів: «Земляче, Ви молодий, освічений, а такий забобонний, таке безпорадне Ваше мислення. Якщо рідне є бідне, зроби його багатим, якщо воно принижене, обкидане болотом, не цурайся його, обмий і звелич. Ніколи і ніде не втрачай самопошани. Не втрачай віри в себе, бережи гідність, не будь приймаком у домі чужої культури».

Ті, які в 988 році прибувши з Чужої землі, христили Україну-Русь, казали, що Київська віра бридка, поганська, варварська. А от та, яку вони принесли, найкраща. Справді, цим була єреями проявлена зневага до киян і їхніх дідів, предків.

Бо коли віра київська бридка, значить кияни — бридкі люди, бо ж вони є творцями бридкого. І той киянин, який повірив у це, відчув зневагу до всього рідного, і став «со страхом і трепетом» поклонятися святощам привезеним з чужих земель, став духовним рабом, о, яке це велике людське горе!

37