Svls
Святе Вчення, ст. 46

41.

3апитання. Чи кожний громадянин України може належати до громади РУНВіри?

Відповідь. Католик не може належати до громади буддистів і — навпаки. У США, Канаді та інших країнах в урядах зареєстровані громади РУНВіри, як церква. У Києві громада вірних РУНВіри у вересні 1991 року у Київській міській Раді народних депутатів зареєструвала свій статут, як релігійна громада, а також в Полтаві та інших містах. І хто визнає цей статут, може належати до громади РУНВіри.


42.

Запитання. Учителю Лев Силенко, хочу знати: на якій підставі в США, Канаді поширений термін юдейо-християнізм! Бо з цього виходить, що я юдейо-християнка. При чім тут «юдейо»?

Відповідь. Слово «християнка» в перекладі на нашу мову значить «помазанківка» (визнає науку Помазанця). Помазанців у різних релігіях багато. Оглянемо сторінки історії. І стане ясно: «Християнська релігія виросла з юдаїзму. Ісус і всі його послідовники були жидами», «Стандарт Жидівська Енциклопедія», стор. 439. І такі твердження прочитаєте в бібліотеках Азії і Європи.

Християнин вірить, що його родоначальниками є Авраам, Ісаак, Іаков, Сара, Рахеля. Коли він одружується, то в церкві піп йому каже, щоб він був, як Ісаак, Іаков, а його наречена, щоб була, як Сара і Рахеля. Померши, християнин на славу Господа Саваота відправляється на лоно Авраама.

І заповіді, як моральна основа в християнина, юдейські, дані Мойсеєві Господом юдейським. Мойсей же не був християнином.

Славний жидівський вчений, філософ і поет, Ірвінг Лейтон у журналі «Кенедієн» («Винніпег Трибюн», березень, 1976 р.) пише у вірші «Мій брат Ісус», що «християни вибрали собі одного з жидів, вибрали мого брата Джашую і назвали його Ісусом, і б'ють до нього поклони, як до Бога».

Християни повинні з особливою пошаною ставитися до жидівського народу, адже він їм дав Бога Ісуса, Діву Марію (виховану в синагозі), заповіді, концепцію Бога, космологію (оповідання про створення світу) і моральні закони життя.


43.

3апитання. Дивуюся. У РУНВірі, яку Ви об'явили, як Божу благодать, Господь має ім'я Дажбог. На якій основі? А чому не Аллах, Саваот-Єгова? Хіба ім'я Бога має значення? Головне, аби людина була віруюча. Чи у Вашій церкві є ікона Дажбога і святих?

Відповідь. Дажбог — Святий Дух. Хіба Дух, Світло, Правда мають образ, стать? Вірні РУНВіри іконам (образам) не поклоняються. А щодо значення імени Бога, то уявіть таке. Ви приїхали в Африку. Опинилися в Уганді. Йдете вулицею Кампали.

З цікавости заходите до негритянської церкви. І бачите: на позолочених іконах обличчя Тараса Шевченка (Він у шапці, з вусами, є сяйво навколо його голови). І тут же —

46