Svls
Святе Вчення, ст. 51

Греки ім'я Джашуя вимовили, як Ісус. Отже, слова: «слава Христу Ісусу» означають: «Помазанникові Єгови, якому Єгова помагає, слава!» (Єгова-Саваот — Бог народу Юдейського).

Дажбог — Датель Буття. Дажбог — Світле життєтворяще. Там, де немає Світла, немає життя. І хоч Ви й не вірите в Дажбога, він, як милосердний Господь, опікується Вами.

Я вірую в Дажбога і тому не поборюю ні християнської, ні буддистської, ні жидівської чи іншої віри. Хрисгиянізм в Україні є і буде, бо є і будуть такі люди, розум і душу яких він повністю задовільняє. Слава Дажбогу!


53.

3апитання. Чи будуть Ваші проповідники навертати румунів, греків на РУНВіру? І друге: де ж совість? Національні почування, патріотизм хіба можуть бути справою релігійною!?

РУНВіра — національна релігія. У ній визначені принципи совісті віруючого в Дажбога. З історії знаємо: національні релігії не призначені на експорт. У них немає духовного імперіалізму і ворожого ставлення до інакше віруючих. Де Ви чули, щоб японці навертали індусів на японську віру, на японські поняття совісти, культури?

Але архиєреї (тобто старші жерці) інтернаціональних релігій бачать в усіх національних релігіях атеїзм, поганство, патріотизм, кумирство і осуджують їх.

Я вірю, що патріотизм (вірність народу, вітчизні) почуття світле, благородне і Господом благословенне так, як любов матері до дитини. У індуїзмі, в японській релігії чи юдаїзмі (в рідній жидівській національній релігії) патріотичні почування є поняттями релігійними. Людина, яка не має любови до Вітчизни, підозріла.

О, як натхненно ортодоксальний жид молиться в синагозі, святу вірність Вітчизні висловлюючи! «Коли забуду тебе, Єрусалиме, нехай праву руку мою відніме в мене! Нехай язик мій прилипне до гортані моєї, коли не згадаю тебе, як не поставлю Єрусалима понад усі радощі мої», «Біблія», Псальми, 137,5,6. Я з пошаною ставлюся до патріотів (усіх націй і рас), які вірно служать світлим ідеалам своєї Вітчизни.


54.

3апитання. Учителю Силенко, я чула про Вашу РУНВіру. Поможіть, у нашій хаті пекло. Чоловік став баптистом, каже, що прийняв Христа. А донька пішли до свідків Єгови. А сестра одружена з православним. Коли прийде свято, хоч з хати тікай. Піп приходив з кадилом і кропилом, а чоловік йому сказав, що кадило і кропило — то поганство, кумир.

Ходила до церкви, і там католики і православні махають кулаками самі на себе. Одні кажуть: Римові церкви не дамо! А інші: Москві — не дамо! Я б хотіла десь виїхати, якби в Америці мала якусь працю на фермі.

51