Svls
Святе Вчення, ст. 56

СУТЬ СЬОМА


Дажбоже, Єдиносущний Господи мій, Справедливість і Милосердя, натхненний Вірою в тебе, я прийшов до Людей моїх.


60.

3апитання. Нині Україна переживає, можна сказати, релігійний ренесанс. Дістали право на існування Українська автокефальна православна церква і Українська греко-католицька церква. У містах України виникли громади РУНВіри (Рідної Української Національної Віри), яку Ви об'явили десь 30 років тому в США, Канаді. Як Ви оцінюєте такі зміни в духовному житті України?

Відповідь. З історії людства знаємо: є релігія, яка Народ тримає в рабстві, стає знаряддям поневолення в руках іноземних вторжників. Є релігія, яка визволяє Народ з рабства. Отже, справа не у термінах «релігія», «духовне життя», а в тому, яка в них вкладена суть. І чи суть ця рідна чи принесена з Чужини?

Віра — світогляд людини: по вірі пізнається духовний рівень людини, спосіб її мислення, культуру її почувань, шлях її життя. Зміни в духовному житті України-Руси, якщо вони йтимуть по Шляху Духовної Незалежності Народу, треба вітати, як святу Господню благодать.


61.

3апитання. Українці дедалі частіше відчувають, як довідуємося з редакційної пошти, що їм бракує духовної енергії, допомоги якоїсь могутньої й доброї сили... Що Ви думаєте з цього приводу?

Відповідь. На подібне запитання я вже дав подібну відповідь. Господь Дажбог (Датель Буття) Єдиносущий і Всеправедний дав нам, дітям своїм, все, що на світі найкраще. Землю багату, родючу, солодководі джерельні ріки, лагідне підсоння. І обдарив нас гарною вродою, талантами, працьовитістю. І — духовно-тілесною енергією. Усе від нашого милосердного Господа Дажбога отримане, ми повинні високо цінувати і оберігати.

Забруднимо Небо, затруїмо Чорнозем, перетворимо Ріки в мертве болото, то тіло наше утратить життєрадість. З Єства випарується духовна енергія, ослабне наш імунітет і занедужають гени наші. І діти нами роджені будуть кволі, хирітимуть, як квіти без води.

Господь спасає тих, які хочуть самі себе спасати. «Хочемо, але не знаємо з чого почати?». Почнімо себе рятувати, рятуючи Природу, яка оточує нас. У РУНВірі утверджений культ Природи. Є обожнення рік, криниць, степів, гаїв. Повернімо Природі її непорочність (природність). Спасаючи здоров'я Природи, ми спасемо наше Майбутнє.

У «Мага Вірі» об'явлені Сім Законів Правильного Життя, їх впроваджуючи в щодення, ми оздоровимо, покращимо суть нашого Єства. У жодних чужих сил не жебраймо ні віри в Бога, ні спасіння, ні законів моралі і культури — не будьмо віруючими по-чужому, не будьмо моральними і культурними по-чужому.

Достойний народ сам творець своєї звичаєвости (моралі), своєї культури (обрядности). У «Мага Вірі» оповідаю про ті джерела, які Українцям дають духовну енергію. Єднають їх з Могутньою і Доброю Силою.

56