Svls
Святе Вчення, ст. 57

62.

3апитання. Мені не раз доводилось чути від іноземців, які бувають в Україні, таке міркування: компартійно-тоталітарна система протягом багатьох десятиліть нещадно боролась з тими, хто не поділяв атеїстичні погляди. Але все виявилось марним — мільйони людей зберегли у своїх душах віру в Господа. Чому так?

Відповідь. Архітекти компартійно-тоталітарної системи знали, що людській психіці властиве благоговіння перед Вищою Силою, яку людині хочеться обожнювати. Бачити в ній любов, красу, мудрість, світло. І вони під гаслом боротьби з релігією, утверджували нову релігію. На місце Ісуса Назарея поставили Леніна, проголосивши його Непомильним. Непомильність значить Абсолют. У деяких релігіях визначено, що Бог — це Абсолют.

Леніна, як большевицьке божество, зображали так, як у Єгипті фараона — сина Бога Ра. Статуя Леніна мала гігантський розмір, щоб так приголомшити звичайну людину. Показати її мізерність в порівнянні з Непомильним.

І хай мені буде вільно висловити незвичну думку: більшовики були віруючими людьми - вони вірили в ясновидця Леніна. «Релігія — це опіум», і вони поборюючи опіум їм не вигідний, утверджували опіум їм потрібний для скріплення своєї тоталітарної влади.

Обожнення Леніна започаткував учень духовної семінарії Джугашвілі-Сталін. Він об'явив, що «Ленін-ясновидець», «лице Леніна освітилось якимсь незвичним світлом», «Правда», ч. 34, 12 лютого, 1924 р. Сталін уживав терміни архиєрейські. «Православних запалює дух Андрея Первозванного». Сталін речав: «Дух великого Леніна запалює нас», «Правда», ч. 310, 8 листопада, 1941 р. Поети, письменники, артисти, малярі обожнювали ікону Леніна.

«Світло дарував людям Ленін», журнал «Україна», травень, 1970 p., Київ. «Світить Ленін, світить сонце та й по всьому світі», «тебе, сонце, любим ми, тебе рідний Ленін». Ніяка людина не мала права говорити, що Ленін помиляється. Большевицьке божество поставлене вище Бога. «Найвищу владу ленінську не може Бог судити», Ф. Дзержинський.

І божество Ленін дає накази: «Тих, хто чинить опір, розстріляти», «2 мільйони куркульні», «нещадна війна проти куркулів! Смерть їм!», Ленін, «Вибрані твори», том 2, стор. 248, 322., Київ, 1947 р. «Святиня совєтського народу і всіх трудящих світу, Мавзолей Леніна», М. П. Підгоріти. 1961 р. , 22-й з'їзд КПСС. У «Мага Вірі» пишу: кожна імперія укріплюється культом божества; коли його немає, треба створити, або — оголосити падіння імперії. Усе, як бачимо, залежить від релігійних понять, концепції Господа.


63.

3апитання. Чим, на Вашу думку, відрізняється релігія від релігії?

Відповідь. Сонце — життєдайна сила, одне. Та люди, які живуть на різних материках, його відчувають по-різному. Релігійні поняття і обряди у жителів Нової Гвінеї і Гренляндії не однакові. Бог один. Релігій багато тому, що є багато неоднакових концепцій Бога.

57