Svls
Святе Вчення, ст. 62

СУТЬ ВОСЬМА.


Дажбоже, Єдиносущий Господи мій, Справедливість і Милосердя, натхненний Вірою в тебе, я прийшов до Людей моїх.


70.

3апитання. Яке Ваше ставлення до «Біблії», «Корану»?

Відповідь. До «Біблії» ставлюся так, як до «Корану», та святих книг Буддизму, Шінто. У «Мага Вірі» подаю незалежне трактування цих книг. «Біблія» — твори юдейських письменників (рабінів-пророків). Християни визнають «Біблію», як слово Боже. І про їхнє визнання пишуть юдейські теологи й історики.

Наприклад, видатний знавець юдаїзму, вірний син Жидівського Народу Mr. Ravage, звертаючись до християн, пише:

Наші легенди і наша народна творчість є священною наукою, яку ви мелодійно наспівуєте своїм дітям. Наші поеми, наповнюють ваші церковні гимни і молитовники. Наша національна історія стала необхідною частиною навчання ваших пастирів, священиків і вчених.

Наші царі, наші державні діячі, наші пророки і наші воєнно-начальники є вашими героями. Наша стародавня маленька країна є вашою Святою Землею. Наша національна література є вашою Святою Біблією. Що паш Народ мислить, творить і навчає, то стає безпомилковою необхідністю в підтвердженні поважности вашої промови і традиції. І ніхто з вас не вважає себе освіченою людиною, якщо він не обізнаний з нашою расовою спадщиною.

Жидівські ремісники і жидівські рибаки є вашими учителями і вашими святими. І незліченні статуї витесані з їхнім зображенням і в незлічених катедрах поставлені на нам'ять про них. Жидівська дівчина є вашим ідеалом материнства і жіночности. Жидівський бунтівник-пророк є центральною фігурою у ваших релігійних поклоніннях. Ми розкидали осторонь вашу расову спадщину, і замінили це нашим Господом і нашими традиціями.

Mr Ravage, «Century Magazine», January, 1928, Lloyd М. Graham.

У міській бібліотеці Ню Йорку, читаючи ці рядки і їх перекладаючи на українську мову, я думаю: Жиди, як нація, високо обдарована. їхнє мислення практичне, відважне і натхненне. Щасливий я, що вірую в єдиносущого і всеправедного Господа Дажбога, і ніхто в світі не може мені сказати, що я віруючий по-чужому, моральний по-чужому, освічений по-чужому. У мене Незалежний Духовний Шлях Життя. І я на цей Шлях кличу всіх тих моїх одноплеменників, які в моєму віровченні бачать вихід з Дому Чужовір'я.


71.

3апитання. Відомо, що кількість вірних РУНВіри зростає, надто за рахунок молодих людей. Чим це пояснити?

62