Svls
Святе Вчення, ст. 63

Відповідь. Молодих людей (особливо тих, які мають освіту і здібні думати) ваблять нові духовні дороги. РУНВіра — Нова Духовна Дорога. У листах отриманих від молодих людей, читаємо: "Ходив до церкви святого Андрея. Обличчя людей на іконах чужі. У святих одяг чужоземний. Священик оповідав про життя біблійних юдеїв. І ще таке: я не вірю, що жінка зроблена з чоловічого ребра, отже, мене легко назвати атеїстом. Та на душі появилось облегшення, я став віруючою людиною — вірую в Єдиного Господа Дажбога, належу до Громади РУНВіри".


72.

3апитання. Коли помирає християнин, священик молитовно відправляє його на лоно Авраама. Чи є у Вашому віровченні визначено, куди відходить померлий?

Відповідь. Спочилий сповідник РУНВіри (і так зазначено у катехизисі РУНВіри "Навчання" і в "Священній Книзі Обрядів") відходить у Царство Духа Предків Рідних. Немає такого племени чи народу, який би не мав своїх Первородителів. Первородителі (Тато Орь і Мати Лель) є для нас тією святістю, якою для жидів є Авраам, Сара, Іаков, Рахеля. Вислів "Ой, лелечко" означає — ой, матінко. Родоначальники Орь, Лель, володарі Бож, Кий, Святослав і ми— їхні потомки — Одне Многотисячолітнє Єство.

Предки передали нам свою вроду, свою вдачу, мову і віру, і притаманності ген своїх. У Єстві, яке формувалось 280 поколінь на берегах рік України-Руси (від Трипілля починаючи), сьогодні живе наше Єство — суть нашого "Я". Ми — наші Предки, а наші Предки — Ми.

Народження дитини — це оновлення старого тіла. І тому тіло внука має ті притаманності, що й тіло діда, який відійшов у Царство Духа Предків Рідних. Людина подібна на пшеничне зерно. Лігши в землю (лоно всеплодючої матері), зерно не вмирає, а оновлюється. І продовжує жити в новому колоскові.

Якщо усяке тіло (свідоме і несвідоме) піддається законові зміни, перетворенню, щоб знову жити, тоді смерти немає. Старість — це час повної людської зрілости. Дозріле яблуко лишає гілку: його кличе життєтворна сила Землі. У яблуневому зерні живе квіт яблуні, її родова вічність.

І Царство Духа Предків Рідних — це Вічна Дійсність, в якій закодовані Минуле, Сучасне і Майбутнє Народу. У маковій зернині живе многомільйонна історія макового цвіту. Син і донька Народу записані у Суті народної Вічності. Той, хто свідомо чи не свідомо, відщепився від кореня Народу свого, упокоївшись, зникає в океані Чужих Народів. Між ним і його Предками зірваний міст.


73.

3апитання. Є такі, які вважають, що вчення Ісуса Христа відповідає вдачі Українській. Що скажете про це?

Відповідь. У "Євангеліях" поданий детальний родовід Ісуса Назарея. Походить він з роду царя Давида. Він був рабином. Його мати Марія була вихована в синагозі. У "Біблії" Ви не знайдете пошани до природи, оточення. І для Ісуса земля є місцем спокус і гріхів.

63