Svls
Святе Вчення, ст. 65
Бог, і ти живеш у рідному Богові і рідний Бог живе в тобі. Будь майстром свого духовного "Я".

75.

3апитання. Про Вами засновану конфесію (РУНВіру) тепер можна прочитати в республіканських газетах, журналах. Та є такі, що почувши слово "Дажбог", кажуть: "Силенкова РУНВіра — то поганство" Що скажете на це? І чи РУНВіра (Рідна Українська Національна Віра), як церква, в Україні зареєстрована?

Відповідь. У санскриті (в мові Трипільців) слово "поганда" означає "потворно". Ми сьогодні кажемо "погано". У латинській мові слово "поганус" означає "селянин". Погануси трималися віри в багатьох богів. Звідси і походить термін "поганство" у значенні "багатобожжя".

У старій Юдеї була віра в багатьох богів. І один з них мав ім'я Саваот (Єгова). "Скільки бо городів у тебе, Юдеє, стільки й богів" (Біблія, пророк Ієремія, 11,13).

Щоб між юдеями постала духовна єдність, 2600 років тому юдейський цар скасував багатобожжя й утвердив віру в Єдиного Господа з ім'ям Саваот (Єгова). У 6-му столітті Магомет скасував віру в 360 богів. І один з них (Аллах) був проголошений Єдиносущим. І ніхто не зве юдаїзм чи мусульманство поганством, хоч імена Саваот, Аллах узяті з поганських релігій.

Сповідники РУНВіри вірують в Єдиносущого, Всеправедного і Милосердного Господа Дажбога. Я вірю: Дажбог — Любов, Правда, Воля, Дія (вічна незнищима енергія несвідомого і свідомого буття). Крім Дажбога, немає бога.

У РУНВірі утверджений абсолютний монотеїзм (єдинобожжя).

І це зазначено в Статуті Громад РУНВіри, які зареєстровані в США, Австралії, Канаді. Такий Статут Громади РУНВіри, як релігійної організації (церкви), офіційно зареєстрований в Києві Радою у справах релігії при Кабінеті Міністрів України 28 травня 1992 року. Громади РУНВіри в Харкові, Києві, Одесі, Полтаві, Дніпропетровську, Львові, Кривому Розі, Луцьку та інших містах зареєстровані й мають ті права, що й православна, католицька чи інша церква.


76.

3апитання. Що можете сказати про Родину?

Відповідь. Родина (усі члени Родини) — одне Тіло. І це тіло є святинею Віри (духовності). Святиню треба тримати в чистоті. Порох, піт, бруд пригноблюють тіло. Занедбати родинну святиню, значить, ослабити духовність, енергію розуму, пригнобити почування.

Мати-Природа не любить лінивої неохайної родини. Не любить тих, які злими звичками ослаблюють самі себе. Не любить їх, щоб не ослабло Людство. Хочеш бути вибранцем Матері-Природи, живи її законами. Не занепащуй душу алкоголем. Не отруюй родину тютюновим димом. Не ослаблюй тіло лінивством і об'їданням.

65