Svls
Святе Вчення, ст. 66

77.

3апитання. Яку духовність повинна мати Родина?

Відповідь. У Родині повинна бути рідна духовність (рідне розуміння Бога), своя звичаєвість (мораль) і своя обрядність (культура). Якщо духовність (Віра) — це Душа, то недобре в рідному Тілі мати чужу Душу.

Щоб Родина мала життя узгіднене, успішне, цілісне, треба, щоб у хаті чужі духовні цінності (культурні чи релігійні) не домінували над рідними.

Завітайте в хату японську, індуську і ви не побачите, щоб над їхніми рідними національно-релігійними символами домінували символи чужого народу. Шлях життя в достойної Родини — достойний. Не підлеглий жодним чужим силам. З цього й постає зрідненість, почуття національної самопошани.


78.

3апитання. Чи жінка в РУНВірі в правах зрівняна з чоловіком?

Відповідь. Жінка в правах зрівняна з Чоловіком, але — не в усіх. Жінка не повинна виконувати тяжкої фізичної праці. І такої, що принижує її жіночність, привабливість.

Слово "жінка" (маю на увазі санскрит) означає "життя". Від жіночого здоров'я залежить здоров'я і розквіт роду, нації. 1000 років тому в нашу Батьківщину прийшла іноземна релігія, в якій визначено, що жінка обтяжена гріхами, які вона вспадкувала від матері — грішниці Єви.

Я кажу: успадкованих гріхів немає. Усі немовлята святі. Святість походить від святости. Мати у хвилини народження дитини священнодіє — продовжує життя Людства.

На світанку історії був культ (обожнення) жінки-матері. Їй, як життю, поклонялися. У РУНВірі є свято Первородительки Мами Лель. (У санскриті слово "лель" означає "ніжність, леління, доброта". Є вислів: "Ой, Лелечко" (ой, Матінко).


79.

3апитання. Жінка є представником, як кажуть, ніжної чи слабшої статі. Що скажете про поучення: "Да убоїться жона мужа свого"?

Відповідь. Там, де боязнь, немає дружби, любові. У древні часи в Західній Азії жінка вважалась людиною другого сорту. У наших Предків (скитів, антів, русів) жінка була другом чоловіка, дружиною. Кажу: ніжність це не слабкість, а сила. В історії занотовано, що красива жінка сказала своєму чоловікові, суворому полководцеві: "Ти покорив Світ, а я покорила тебе".

Жінка, яка володіє лагідним поглядом, м'яким голосом, елегантними манерами, тактовністю і красою, дуже сильна. Вона лагідністю злагіднює суворого мужчину. Знаємо: всесильні королі не раз стояли перед нею на колінах.

Жінка з крикливим голосом, з нахилом до крутійства, обману, жорстокости, нахабства, задирливої прискіпливости, навіть тоді, коли вона молода і красива, дуже слабка, її слабкою зробило неправильне виховання, жорстоке оточення. Чоловіки її обминають, думаючи: не потрібний мені цей клопіт.

66