Svls
Святе Вчення, ст. 68

СУТЬ ДЕВ’ЯТА.


Дажбоже, Єдиносущний Господи мій, Справедливість і Милосердя, натхненний Вірою в тебе, я прийшов до Людей моїх.


80.

3апитання. Як ставиться чоловік до жінки?

Відповідь. У катехизисі РУНВіри "Навчання" зазначено: Чоловік милосердний до Жінки. Милосердний, отже, благородний. Він не буває жорстоким. Чоловік допомагає жінці в хатній праці. І особливо тоді, коли вона працює на хліб щоденний.

Він вірний їй. І знає: з вірності постає в душі його блаженство. Він спричиняє в людей шанобливе ставлення до Дружини. Дбаючи про її здоров'я, не говорить їй образливих, прикрих слів.

У години родинного лиха Чоловік не виявляє розпачу. І родина, бачачи татовий спокій, лихо переносить без болючого душевного зрушення. Які б у родині не були прикрощі, клопоти, нестатки, Чоловік у день народження Дружини дає їй квіти, дарунок.


81.

3апитання. Як ставиться жінка до чоловіка?

Відповідь. Вона йому показує лагідність, любов. На працю проводжає, усміхнувшись, і стрічає усмішкою. Усмішка жінки, яку любить чоловік, діє на нього, як напій щастя і здоров'я.

Живучи в розкошах чи в бідності, Жінка дбає, щоб її одяг і ліжко були свіжі. І щоб місце, де готується їжа, мало найчистіший вигляд. Це потрібно не тільки для охорони здоров'я, а й для того, щоб спожитий харч був краще засвоєний. Жінка, як світлий дух родинного щастя, прихильно ставиться до гостей.


82.

3апитання. Як родина виховує дітей?

Відповідь. Правила виховання дітей подані в "Мага Вірі" (День 2-ий, "Діти і родичі"). І про це пише й катехизис РУНВіри "Навчання". А тут — коротко. Людина родиться два рази: перший раз — тілесно. Другий — духовно. Від правильного духовного народження залежить успіх людини.

Родичі (батьки) терпеливо (без погроз, крику, наказів, залякувань) ставляться до дітей. Не даючи відчути, що вони їх напучують, особистими прикладами привчають до точності, правдомовності, чепурності, працьовитості, послідовності, вольовості. Родичі уміло втілюють у щодення 17-ть Заповідей РУНВіри, Сім Законів Правильного Життя, об'явлені в "Мага Вірі".

Та перш за все, учать Дітей правильно вимовляти слово. І чітко будувати речення усне й на письмі. Прищеплюють пошану до слова (його змісту й мелодії). І кажуть: благородна людина на образи не відповідає образливими словами. Шанує чистоту уст своїх: з брудних уст виходять брудні слова, які знецінюють людину.

68