Svls
Святе Вчення, ст. 69

І Діти повинні знати, що з неуцтва постають забобони, марновір'я. Забобонна людина вірить у привиди, чуда, нічим не доведені. І цим тримає себе в тьмі. Вона дійсністю вважає те, що облудне. І нехтує тим, що справді гідне віри.


83.

3апитання. Є школярі, які уникають труднощів, їх зневірює ними зроблена помилка. І школа для них є тягарем. Та на вулиці вони легко хапають лайливі слова і їх приносять у Родину, як якийсь добрий здобуток.

Відповідь. Треба дітям тихо казати: наука шкільна чи домашня — справа тяжка. І це приємно, що вона тяжка. Бо хто перемагає труднощі, той стає сильним, розумнішає, покращує себе. Лінивство, бездіяльність, страх перед труднощами ніколи не були прикметами людей сильних, розумних, славних.

Родичі не повинні розніжувати Дітей і не повинні підстосовуватися до їхніх примхів. І не треба ганьбити за те, що вони зробили помилку чи якусь шкоду. Помиляється не той, хто помилився, а той, хто лінується чи не хоче виправити помилку. Хто вибачається, признається до помилки і хибної дії, той себе покращує (самовдосконалює).

У родинному словникові не повинно бути лайливих (смітникових) слів. Діти не чують, що тато і мама сваряться. Якщо в Родині незгода, її спокійно полагоджують на родинній нараді. І про це ніхто з членів Родини не оповідає стороннім людям.

У Родині устійнена філософія успішного життя. Життя — це праця. А праця — це щастя, яке дає людині можливість показати свої здібності. І працю треба виконувати не тільки, щоб її виконати, а щоб виконати найкраще. Успішним виконанням справи, праці людина покращує свої здібності і утверджує свій престиж.

Коли працюючий переконав себе, що робить не тому, що хоче, а тому, що мусить, праця стає стражданням. Коли працюючий вірить, що його праця достойна, корисна людям, Вітчизні, то така віра облегшує його працю і дає йому натхнення виконати її успішно. Правильно виконана праця та, яка виконана досконало, красиво і без великих витрат часу і сил.

Дитячий і юнацький вік — час навчання. Учитися треба, щоб у дорослому віці виконувати ту працю, яка подобається. Хто виконує роботу, яку не любить, швидко стомлюється і не має хотіння покращувати свої здібності. Навіть найгірша праця, але коли вона потрібна для суспільства, її виконавець повинен бути добре оплачений і пошанований.


84.

3апитання. Чи в Родині сповідників РУНВіри є Молитви?

Відповідь. У "Мага Вірі" є біля ста Молитв і Медитацій. Та всі вони змістом відрізняються, наприклад, від молитов юдейо-християнських, у яких віруючий просить Господа, щоб він йому дав "хліб щоденний., і не ввів його в спокусу".

Я кажу: Господь Дажбог Милосердний і Всеправедний. Він нікого не вводить у спокусу. Він не спокусник. І нікого не карає пеклом. Він дав нам (дітям своїм) усе, що нам потрібне для достойного життя. Дав нам землю багату, родючу, джерельні степові ріки,

69