Svls
Святе Вчення, ст. 70
лагідне небо. Дав нам гарну вроду, вдачу і ощасливив нас любов'ю до праці. І ми в молитвах славимо Дажбога. Благодаримо за дари.

Перед обідом ми кажемо молитву, щоб відхилитися від клопітливих думок. Самозаспокоїтися. Думами з Дажбогом-Світлом поєднатися. Починаючи обідати, даруємо один одному усмішку. Усмішка — це квіти на столі. Ніхто не має права під час обіду починати сварню, робити докори, суперечки.


85.

3апитання Тепер у нас відроджуються старі звичаї, обряди. Яке Ваше ставлення до них і яка Ваша думка про УАПЦ?

Відповідь. Ми, Українці-Русичі, жили майже тисячу літ в духовній неволі. Від 988 року до 1921 року церква Христова в Україні-Русі була злою мачухою, яка до нас говорила чужою мовою. І про це 14 жовтня 1921 року на Соборі УАПЦ у Києві в св. Софії сказав митрополит Василь Липківський.

"Тепер (в 1921 році, прим. Л. С.) ми маємо свою рідну матір, свою церкву святу українську, яка звертається до вас із словом Христовим нашою рідною мовою". Не можна без болю в серці читати ці слова. Вони викарбувані на пам'ятникові В. Липківському в США.

Там, де пригноблена мова рідної матері, живе в пригнобленні душа народу. Ми були духовними рабами. Усе, що мало іскру духовної незалежності, немилосердно нищилося. І я про це на основі історичних даних пишу в "Мага Вірі". Уряд УАПЦ український, незалежний, а богорозуміння, космологія, догми, ритуали в УАПЦ юдейо-грецькі


86.

3апитання. З Вашого вчення виходить, що вислів: "та віра правдива, а та — ні", перестарілий?

Відповідь. Я кажу: кожна Віра, яка славить Бога і навчає людей любити людей, правдива віра. У державній Україні повинні творитися нові обряди і звичаї. Треба, щоб у нашому житті не було рабського коліноприклоніння перед іноземною агресивною духовністю. Ми повинні бути Ми.


87.

3апитання. Отже, в РУНВірі зміст і форма обрядів, звичаїв українські?

Відповідь. У РУНВірі, Дажбогом благословенній, зміст і форма обрядів — Українські. Ми віримо, Всеправедний Господь не ділить дітей на панів і рабів, на вибранців і невибранців. Господь ніде не сказав, що свідомість одного народу має панувати над свідомістю іншого народу. Що Віра одного народу є кращою, а другого — гіршою. РУНВіра правдива свята Віра України-Руси.

70