Svls
Святе Вчення, ст. 74
написані оповіді про цих борців за незалежність Юдеї. Я думаю: Макабеї не були християнами, але українці перед ними благоговіють, бо християнізм є сектою юдаїзму.

91.

3апитання. Учителю, моя мати була католичкою, а я - ні се, ні те. Чоловік мій належить до УАПЦ. Два тижні тому біля церкви були суперечки: одні кажуть: є свято обрізання тіла Господа Ісуса Христа. А другі кажуть: не "обрізаніс", а "образованіє". І про Силенкове віровчення говорять, і тому запитую. Скажіть щось про історію свят. У католицькій церкві є музика, а в греко-православній немає. З нетерпінням ждемо відповіді.

Відповідь. Постараюся сказати те, що занотоване в історії юдейо-християнізму. Усі апостоли — учні Христові, і Христос, і євангелісти були обрізані. Тобто, обрядово передані Господові Саваотові — Богові Народу Юдейського. У синагозі обрізання здійснює рабин, але переважно це робить моел (рабином призначений знавець цього ритуалу). У "Мага Вірі" є подана історія постання обрізання.

І перші християни приходили до Віри Христової за обрядом обрізання статевого органу. Обрізання моел робив гострим камінцем, не завжди воно проходило без лихих наслідків: зараження крови, запалення. І християни цей обряд занедбали. Але тому, що віра Христова є сектою юдаїзму, архиєреї запровадили в кінці 6-го століття свято обрізання тіла Бога Христа, і це свято щороку відзначається 14 січня в Україні. Хазарський хан Булат не хотів прийняти греко-ортодоксії: вважав Візантійців людьми хитропідступними. Він визнав Віру Мойсея, і був моелом обрізаний.

Щоб між парафіянами не було неприхильних розмов про обрізання, тепер (в останні десятиліття) в деяких україномовних календарях (католицьких і православних) замість "Обрізання" поставлено "Найменування", очевидно ця назва довільна, неканонічна: зміст свята залишився той же.

У 590 році в римо-католицькій церкві запроваджене свято осла, на якому Бог Ісус в'їхав до Єрусалиму. У 602 році папа Григорій запровадив у церкві музику.

У 787 році 7-ий собор проголосив канон про почитання мощів. У 850 році папа Григорій 4-ий запровадив свято всіх святих, яке Українці відзначають 27 червня за старим стилем. У 900 році було запроваджено свято "Трьох святих". І хор заспівав "Прийдіте, небесної Тройці служителі, да возхвалім: Базилія, Григорія, Івана".

Очевидно, таким способом були запроваджені всі інші свята, і в тому числі й ритуал євхаристії, великий піст. Про історію і значення цих свят згадую в "Мага Вірі". Я вважаю, що Українці повинні знати про постання і розвиток великих релігій (індуїзм, заратустріянізм, буддизм, юдаїзм, конфуціонізм, юдейо-християнізм, мусульманізм). У "Мага Вірі" про них подаю дані, строго дотримуючись історичних тверджень.


92.

3апитання. Сьогодні в газетах і журналах часто читаємо про темні дії великодержавних шовиністів, які хочуть в Україні мати ті права, які вони мали в часи Катерини 2-ої і сатрапа Йосифа Сталіна. Що скажете на це?

74