Svls
Святе Вчення, ст. 75

Відповідь. Перестаньмо нарікати на москвинських шовиністів. З колиски їх навчали, що "с южних гор до северних морєй" вони ідуть, як хазяї. І всі народи, покорені імперією, зобов'язані говорити на мові імперії. І тут немає нічого нового: Ассирія, Вавилон, Рим та інші імперії перемелювали у своєму млині племена, народи, які втрачали свої мови, духовність свого "Я", почуття національного самовизначення.

І закони, які йшли з Московитії в Україну впродовж 300 років, були варварські, найжорстокіші в історії Людства. У 1863 році, 1876 році Москва забороняла Українцям мати в Україні українські школи, заборонила газети, журнали, книжки друкувати українською мовою. Це щоб в нашій хаті вбити нашу душу. О, яка жорстока була "Тюрма народів"!

Великодержавний шовиніст вірить в ідеали злочинної імперії, він її фельдфебель. Шовинізм— ідеологія жорстока, загарбницька, ознаменована тюрмами. Але для того, хто її сповідує, вона принадна, у ній він бачить себе начальником, який тримає ключі від "тюрми народів".

Те, що сьогодні переживають великодержавні шовиністи, переживали Римляни-патриції, коли упав Рим, і вони залишилися в колоніях (Англія, Франція, Іспанія та інші), які ставали новими державами. Патриції не хотіли повертатися до Риму, він у руїнах, Римську імперію відбудувати неможливо. І патриції почали опановувати мову народу, на землі якого вони живуть.

Вони ставали архитекторами нових держав, в яких залишився стиль державного правління римський. Король Англії коронувався за зразком коронації римського імператора. Ті ж (трохи змінені) регалії, та ж симфонія.

Сьогодні Українці повинні самі себе звільнити від рабських звичок, і ставати людьми незалежного мислення. Великодержавні шовиністи, які були в Україну послані, як "управляющі", повинні самі себе звільняти від імперських звичок. Отже, ті і ті повинні себе дбайливо лікувати — адже жахіття злочинної імперії на всіх залишило свої сліди. Усі вилікувані збратаються, будуючи нову державу (Україну-Русь).

Очевидно, ті москвинські шовиністи, які родилися в Україні і вороже ставляться до Української держави (хочуть її бачити своєю колонією), повинні виїхати поза межі України, щоб так облегшити свої душевні страждання, живучи в Санкт Петербурзі чи Москві.

У США, як показав перепис населення, є 44 мільйони Німців, але Німці не відважуються робити вимоги, щоб в США було дві державні мови. У США є мільйони французів, іспанців, та вони не роблять вимоги, щоб їхні мови проголосити державними.

Що ж є? Держава має індустрію, технологічні терміни, військо. Давати накази в армії трьома мовами, значить хилити державу до загибелі. (Швейцарія тут для великих держав не може бути прикладом). Україна державна. Усі, що живуть в Україні, є Українцями, тобто громадянами України (за міжнароднім визначенням). Є Українці німецького походження, а є польського, російського чи грецького. І в США є Американці різного походження (англійського, африканського, українського, китайського). І так воно є всюди. І тому, що Україна прагне належати до держав Світу, у неї повинен бути порядок, визнаний Світом.

75