115.
3апитання. Імператор і Патріярх Візантії благословили насильницьке підпорядкування (хрещення) України-Руси владі Константинопольської патріярхії. Чи інших вони також так навертали на віру Христову? "
Відповідь. Імператор і архиєреї Візантії на віру Христову дивилися, як на засіб перетворення народів і племен у своїх рабів. У Царгороді (Константинополі) була юдейська громада, очолена рабинами, вона не визнавала імператора Лева 3-го (717-741) Божим помазаником, як це примушені були визнавати всі християни. І він (імператор Лев 3-й) в 722 році дав наказ усіх Юдеїв в Константинополі хрестити вогнем і мечем.
У Константинополі жила громада християн (монтаністів), визнавала науку свого Учителя Монтана: не брала в руки меча (війну вважала справою диявола). І імператор наказав усіх монтаністів пригнати на площу гіподрому (біля св. Софії). Коли архиєреї греко-православія почали монтаністів хрестити, вони не бажаючи бути греко-ортодокеани, самі себе облили оливою і спалили. У Візантії було поняття: хто приймає віру Візантії, стає рабом її імператора, якому були підлеглі патріярх і всі архиєреї.
116.
3апитання. Сьогодні в нас відбувається духовне відродження. Знаєте: в полі, в гаях, на масових могилах ставлять хрести.
Відповідь. У країнах Північної Європи і Америки хрест вважається знаряддям катування, римською шибеницею. На цвинтарях, у церквах вони хреста не мають, хоч всі вважають себе правдивими християнами. Євангелісти, баптисти та всі інші протестанти кажуть: "Коли твою матір кати повісили, то невже ти будеш у хаті на стіні шанувати петлю, на якій вона повисла. Треба вчення Ісуса Назарея шанувати, а не знаряддя, на якому він був прицвяхований".
Прем'єр Джан Діфенбейкер (приятель Українців) не хрестився. І не хрестяться президенти Рейген, Форд, Картер, Буш. Королева Англії (вона ж глава Англіканської церкви) не хреститься. І її ніхто не має права називати безбожницею.
Поет Йосип Маковей (приятель Івана Франка) у вірші "Хрест" пише: "І тут, у горах, хрест! От край проклятий! Куди не глянеш — Бог на хресті розп'ятий. Споганюють святе лице природи страшним кінцем Христової пригоди".
І Маковей не був проти хреста: тільки він вважав, що забагато, то недобре.
117.
3апитання. Чому Ви територію України (епохи Трипільської культури) назвали Оріяною?
Відповідь. При іншій нагоді, я вже говорив, що всі терміни індуської філософії і релігії (а також буддизму) санскритські. Між іншим, слово "санскрит" постало з слова "самскрут". Усні "Веди" принесені в північну Індію Оріянами з берегів Дніпра і його