Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 104

Сонце, Святе Сонце, яке благоденствує в небесах, дає Світло, Тепло, Життя планеті Земля, не потребує, щоб його хвалили люди. Воно є Сонцем без похвал чи зневаг жителів Планети. Але кращі люди звеличують Сонце, славлять його життєдайність. І цим справді звеличують самі себе, показуючи свою любов до Світла, своє благородство. Ті, що живуть у Тьмі, Світла не люблять. І люди, які мають темні душі, не будуть звеличувати Світло благородної Силенкової Душі.

Лев Силенко приніс своїм людям Велике Світло Волі, і це Світло лякає людей Тьми.

***

Доктор Софія Парфанович, голова Клубу Дискусій при Об’єднанні Українців Америки, 26 лютого 1966 року в залі Українсько-Американського Центру в Детройті спонсорує Доповідь Силенка.

У «Канадійському фармері» (28 березня 1966 р.) у статті «Доповідь Л. Силенка (Орлигори) у Детройті» є повідомлення про цю подію — «Детройтське чудо», як пише газета.

«На Доповідь «Нове про історію дохристиянської України » (історія народження і формування самобутньої свідомости праукраїнських племен) приїхали студенти з трьох місцевих університетів, професори (українці), що викладають історію, літературу, філософію у місцевих коледжах. Взагалі зал заповнила наша детройтська еліта. Між присутніми був голова відділу УККА д-р Тустанівський, керівники місцевих організацій молоді, установ та інші.

Доповідь А. Силенко не читав (як це в нас всюди прийнято), а виголошував, цитати і цифри мав у пам’яті. Доповідь, що тривала півтори години, пройшла швидко, в залі панувала тиша. Справді, все, що говорив Силенко, було нове: Він твердив, що історія білої раси народилася і визріла над берегами Дніпра. Україна — це священна колиска всіх народів, що належать не тільки до індоєвропейської раси, а й до білої раси взагалі. Всі свої твердження Він аргументував даними».

«Індоєвропейську расу, — говорив Силенко, — започаткували праукраїнці (трипільці) п’ять тисяч років тому, окремими могутніми родами прийшовши в долини рік Ґанґу і Інду. Кінь вперше на Близькому Сході і в Європі був приручений праукраїнцями. І праукраїнці — орії (арії) з табунами коней прибули до Індії, про це говорить історія Стародавньої Індії і священні книги брагманської (національної гіндуської) віри, «Веди».

«Навіть слово «Веди» (не кажучи вже про імена ведійських богів, що мають староукраїнські назви) українського походження і означає «ведати—знати». Коли взяти окремі звичаї, наприклад, почитання дуба, рік і окремих явищ природи, які були властиві віруванням Святослава Завойовника, всі вони є у «Ведах».

Очевидно, існує багатющий тепер матеріал, щоб довести, що орії (арії) вийшли з України. Та найкращим доказом цього є факт, що студенти в університетах Індії сьогодні, вивчаючи історію Стародавньої Індії, знають, що арії вийшли зі Східньої Європи, з просторів, що на північ від Чорного моря.

В сьогоднішніх авторитетних археологічних книгах (наприклад, монументальна книга Самуела Анаті «Палестина перед жидами») твердиться, що гиксоси (гіттіти), «володарі степів», які володіли (триста років перед появленням жидів у Палестині)

104