Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 109
українцями нечувану назву журналу «Рідна Віра».

У часописі «Рідна Віра» була також подана абревіатура РУНВіра (Рідна Українська Національна Віра).

В 1966 році в листах до редакції «Рідна Віра» люди почали називати Лева Силенка Учителем.

Австралійський архиєпископ Геннадій у журналі «Українська інформаційна православна служба» (квітень 1967 р., Мельбурн, Австралія) пише, що появилася «Силенкова єресь в теперішніх часах». «Лев Силенко видає журнал «Рідна Віра», Він подорожує по Канаді і Америці та викладає у різних осередках, де живуть українці, те, що пише у своїх журналах».

Архиєпископ зазначує, що «Силенко бачить у вірі в Дажбога спасіння для України. Він об’являє нову концепцію Бога. Він називає Бога Єдиним».

«Отже, таких богів після Його теорії є стільки, скільки є у світі релігій, націй. Силенко своєю «єрессю» заперечує науку Ісуса Христа та віру у Святу Тройцю». З цього бачимо, що архиєпископ Геннадій або не орієнтується у Силенковій вірі, або має мету навмисне писати про неї неправду. Силенко всюди підкреслює, що Бог один, а релігій багато тому, що є багато неоднакових розумінь Єдиного Бога...

«Дажбог Силенкові рідніший, бо Він є злим духом України. А сам Силенко є вислаником цього злого Духа. Дажбог сатана, і під натхненням цього демона-сатани Силенко думає, пише, говорить та страшно зле діє на велику шкоду Українському народові. Силенко зволив насадити рай на Україні. Отже, Він не вірить у Господа Саваота, який був творцем справжнього раю, і не вірить Христові. Його діяльність звернена проти християнства». («Українська інформаційна православна служба»).

Починаючи видавати журнал «Рідна Віра», Лев Силенко вирішив подавати окремими розділами матеріали, які Він приготував для написання «МАГА ВІРИ». І 396 сторінок таких матеріалів Він помістив у 10 числах «Рідної Віри». А потім ці сторінки гарно оправив і видав тиражем 30 примірників у вересні 71 року. Вони були передані діячам РУНВіри, бібліотеці Манітобського університету (відділ славістики). (Бібліотека Манітобського університету (Вінніпег) купила цей робочий примірник «МАГА ВІРИ», заплативши Авторові 30 доларів. Це було 15 жовтня 73 року).

Уже зібрано близько 2000 сторінок різних матеріалів, потрібних для написання «МАГА ВІРИ». Силенко сам перед собою ставить численні запитання, на які шукає відповіді, глибоко увійшовши в роздуми. В цей час у Нього постала думка побувати в Лондоні (в Бібліотеці Британського Музею), відвідати Константинополь (Істанбул), оглянути в Туреччині археологічні розкопки, пов’язані з історією Гїттітів. Він певний, що Гіттіти й Сумеріяни (Шумери) є родичами Трипільців, вони мовно споріднені. Він має намір побувати у Греції, на острові Крит, щоб знайти сліди Пелазгів.

Силенко написав листа у Детройт до індуса професора Тара з проханням дати інформацію про санскрит, а також адреси визначних санскритологів в Індії. І Силенко отримав шість адрес: у Варанасі (Бенарес, Інститут санскриту), у Делі (катедра санскриту Делі-університету), в Бомбеї (катедра санскриту університету). Він планує їх відвідати. На подорожування потрібні кошти, яких Він не має. Але у Нього є багато приятелів, які Його

109