Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 117
був приголомшений, бачачи, що біля нього стоять архиєреї і провідники СКВУ і роблять на грудях замашисті хрести. Ні Діфенбейкер, ні представники Президента Америки не хрестилися. Та в них створювалося враження, що над українською політикою і культурою домінують єпископи (тобто наглядачі Ватикану). Не приносить це ні чести, ні поваги українській політичній думці.

Є відомо українцям в Америці, що у Вашингтоні проходила процесія. Українські жінки несли в руках великі ікони діви Марії, Ісуса та інших святих. З ними йшли архиєреї. Вони хотіли Президентові показати, які то вони настоящі християни. Сподівалися, що Президент вийде з Білого Дому. І їх привітає. Але Президент не вийшов, чому?

Протестантська Америка на хрести і на ікони дивиться як на перестаріле ідолопоклонство, до якого в Америці немає замилування. Хоч американці (євангелисти, баптисти, меноніти, юнітаріяни та всі інші) вважають себе правдивими християнами.

У Бріджпорті (Каннектикат) місцевий відділ Українського Конгресового Комітету Америки влаштував доповідь Лева Силенка в Народному Домі. Зал був заповнений зацікавленими слухачами. Дві години без перерви, як завжди, переконливо, дохідливо і палко говорив промовець перед присутніми, ніби кадри з фільму проходили події з історії Трипільської культури і цивілізації.

Ще перед «утворенням світу, описаним юдейськими письменниками в «Біблії», наші Предки уміли сіяти, пекти хліб, їздити на возах. У ці часи не видно було на обрії історії людства ні грецьких, ні юдейських племен. Греки (ахеї, доріяни), як дикі свинопаси, вторглися з Альп у Пелопонес десь три тисячі сто літ тому.

Племена гибрів (гибреїв, євреїв) вторглися з південного Синаю в Ханаан і три тисячі сто літ тому появилися на обрії історії. Перший їхній цар (племенний вождь) був Саул, а потім, десь три тисячі років тому, — Давид. У цей час у юдеїв було багатобожжя, про віру в єдиного Бога вони ще не знали, їхні письменники (рабіни) написали Тору дві тисячі п’ятсот — дві тисячі чотириста років тому (написали Езикіел і Ездра в Ассирії — Вавилоні). Очевидно, про історію «Біблії» Силенко говорив тільки між іншим, для порівняння.

Затаївши подих, усі уважно слухали, переглядалися, чуючи щось нове, досі для них, парафіян, не знане. Відчули почуття національної гідности, довідавшись, що на території України вперше в історії планети Земля запалали вогнища хліборобської культури. На доповіді були присутні і священики, які твердять парафіянам, що Авраам і Сара є їхніми прародителями. І тому, коли помирає українець, піп його відправляє на лоно Авраама.

Силенко сказав, що українці не є безбатченками. У них є Прародитель Тато Орь, і від Нього походять Оріяни (арійці). І є Мама Лель — Родоначальниця племен Оріяни.

Протоєрей Сергій Кензірявий-Пастухов після доповіді взяв слово. Сказав, що Силенко невіруючий, бо Він вірить в Єдиного Дажбога, а не Саваота. Він творить нову філософію — нову українську релігію. І так Він ослаблює між українцями віру в Христа. У Силенковій вірі є патріотизм, а тому вона не є вірою.

Силенко відповів, що в юдаїзмі є юдейський патріотизм, у якому вірність Юдеї є святою справою, вірою. І «Біблія», написана юдейськими письменниками, є книгою релігійного юдейського патріотизму. Якщо у «Біблії» українець шукає себе, значить він

117