Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 127

Коли ти ранком устаєш з ліжка і йдеш на працю, обідаєш, працюєш і відпочиваєш, думай про Дажбога.

Коли тебе приятелі і неприятелі обдаровують титулами, славою, почестями, думай про Дажбога.

Коли тебе запрошують до секти, партії, клубу, організації, думай про Дажбога.

Коли Ти є в рідному або в чужому оточенні, коли Ти в щасті або в нещасті, коли ти сумуєш або радієш, коли ти потрапив у клопіт, або зворушений радістю, чи потрапив у безвихідь, чи вийшов на широку дорогу життя, — думай про Дажбога. Думай про Добро. З Добра походить Добро, яке ти не мусиш підпорядковувати чужим поняттям Бога, релігії, Правди, Добра. Думай про Дажбога.

Дажбог — Світло, Воля, Любов, Святий Дух. Немає віри, вищої за Волю, Світло, Любов, Святий Дух. Дажбог вічна і незнищима Енергія свідомого і несвідомого Буття. Думай про Дажбога. Дажбог в Тобі, і ти в Дажбогові.

І ця світла, цілеспрямована мисль даватиме натхнення твоїй душі, ритм твоєму серцеві, здоров’я твоїй крові, і життєва Енергія ніколи не покине тебе. Думай про Дажбога».

***

Не можна стверджувати, що між українськими інтелігентами, редакторами газет існує однозначність у ставленні до Силенкової віри в Дажбога.

Поет і письменник Олекса Рань, проявляючи прихильність до Силенка, пише: «Володимир Великий з допомогою меча примусив русичів-українців прийняти чужу віру. Чи, буває, ота відмова Володимира від самого себе не висить над нами й тепер тяжким присудом і приреченням?»

Василь Модрич-Вергун, редактор газети «Народна Воля», помістив прихильну статтю про Лева Силенка як творця науки РУНВіри. І посипалися на адресу редактора погрози. Тому він примушений був писати, що все ним подане в газеті мало інформаційну мету: читачам хотілося знати, що слово «РУНВ» означає «Рідна Українська Національна Віра», Учителем і Творцем науки РУНВіри є Лев Силенко.

На одній із доповідей Силенка запитали: «У християн є Заповіді, які дав юдейському пророкові Мойсееві Господь Бог Юдеї Саваоф (Єгова). Отже, християни українці та інші тої, маючи юдейські Заповіді, мають юдейську мораль. Учителю Лев Силенко, чи Вами заснована РУНВіра має Заповіді?»

І Він відповів: «Не тільки в юдейській релігії, а й в інших релігіях є святі Заповіді. Заповіді, які навчають любити Бога і людину, є Богом дані. І благословенні Господом Дажбогом Сімнадцять Заповідей я об’явив для вірних РУНВіри». Ці Заповіді були подані в «Самобутній Україні» (ч. 29, травень 1969 року), і ввійшли вони у Святе Письмо «МАГА ВІРА». А у числі 30 (червень 1969 року) в «Самобутній Україні» Силенко об’явив Три Закони Правильного Життя (1. Правильне думання. 2. Правильне хотіння. 3. Правильне виконання) і подав дев’ять основ, необхідних для успішного виконання цих Законів. Та згодом Він звістив Сім Законів Правильного Життя, давши їм двадцять один принцип їх втілення в щодення, і ці Закони повністю поміщені у «МАГА ВІРІ», День 48, а також у книзі «Мудрість Української Правди» (Наука РУНВіри), скорочено у «Святому Вченні».

127