Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 131
«щастя», читай у «МАГА ВІРІ», с. 235).

«Мізинські взори — найстародавніші взори, зроблені людиною. Українці (безпосередні нащадки мізинців) досі плекають їх. І сьогодні їх бачимо на сорочках, рушниках» («МАГА ВІРА», с. 94).

Дехто казатиме: «Силенко придумав літочислення». Він не придумав, а вичислив на основі археологічних тверджень.

А чи доведено наукою, що юдейське літочислення не придумане? А хіба знайдена метрика народження Гаутами Будди чи Ісуса Христа?

Після всебічного аналізу, вивчення історичних джерел, довгих розмірковувань Лев Силенко запровадив українське літочислення. Початковою точкою відліку Силенко запропонував узяти епоху найвищого розвитку на терені України — Мізинської культури. (Ця культура досліджена біля села Мізина Чернігівської області. Започаткована дана пізньопалеолітична культура близько 15 тисячоліть тому. Дослідники виявили залишки помешкань з вогнищами, зібрали понад 10 тисяч різних виробів, у тому числі крем’яні різці, скребки, проколки і кістяні наконечники дротиків, молотковидні інструменти тощо. На стоянках виявлено унікальні витвори первісного мистецтва, зокрема найдавніший меандровий (геометричний) орнамент, прикраси з кістки та морських черепашок).

Лев Силенко, розуміючи величезне значення Мізинської культури для формування майбутньої української нації, вбачаючи у цій даті початок українства, саме від неї відводить початок українського літочислення. Отже, за Силенком, закінчився 10995 рік Дажбожий. Лютий був останнім місяцем старого року. Першого березня прийшов 10996 рік Дажбожий. (За існуючим адміністративним (християнським) літочисленням, тепер 1996 рік).

Наші Предки стрічали Новий рік 1 березня. Вони пов’язували з весною своє новолітування (настання нового літа-року), що найточніше відбиває природний біоцикл. Адже Новий рік, за логікою, збігається з вегетаційними процесами — брунькуванням дерев, сокорухом, активним буянням трав і злакових.

Наші Предки були дітьми Природи. Вся їхня діяльність, свята й обряди, звичаї, народна мораль тісно пов’язувались з природним середовищем. Відтак і Новий рік мав неодмінно збігатись з пробудженням Природи.

Березень — найочікуваніший місяць хлібороба. А стародавні українці споконвіку були добрими хліборобами. Вони впродовж усієї зими жили надією про час, коли земля прокинеться від зимової сплячки і можна буде, нарешті, прокласти першу борозну під майбутній урожай. І так з року в рік, з віку — у вік.

***

У Чикаго до Лева Силенка звернувся невідомий чоловік, який сказав, що має в підвалі декілька сотень книжок Івана Франка «Сотворення Світу». Книжки ці заборонені католицькою церквою, і тому українці бояться їх продавати.

Силенко оглянув уже поруділі, водою підмочені книжки і купив їх по 50 центів за кожну. Закликав вірних РУНВіри скласти пожертви на перевидання. «Сотворення Світу» було перевидане в Ню-Йорку в 1969 році накладом 1000 примірників (пожертви на

131