Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 134

27. «Гість з Храму Предків»

Русь, будись! Не лякайсь мого ходу,

Я — твій син, твоя крапля крови,

Вольна іскра невольного роду,

Вольні мислі твоєї глави!


(«Гість з Храму Предків»)


4 квітня 70 року о 6-й годині вечора Силенко промовляє у залі «Леви» (2353 Вест Чикаго Авеню). Він виступає як офіційний Голова Громад РУНВіри, які вже зареєстровані в Америці. У повідомленні не зазначено теми промови, тільки подано: «Промовляє Основоположник РУНВіри». Його прізвище широко відоме українцям Чикаго, які завжди люблять прийти й послухати палкого промовця, про якого подаються вістки в газетах Діаспори.

Після Доповіді Силенко отримує багато листів. В одному з них д-р І. Білоскурський написав: «Пане Силенко, Ви з такою наполегливістю у доповідях і в часописах доводите, цю давні мешканці українських земель у своїх мандрівках зайшли до Індії, Месопотамії, Ірану, країн Середземного моря та накинули тим народам свою культуру.

Якщо Ви дійсно зумієте переконати світ про правдивість Вашої теорії, то це станеться зворотним пунктом у навчанні Стародавньої історії Світу. Не обвинувачуйте наших істориків, науковців, а заставте їх, щоб вони провірили подані Вами факти та засвідчили їх правдивість доказами для підкріплення Вашої оріянської теорії» (27 квітня 70 року, Чикаго).

У квітневому числі «Самобутньої України» за 1970 рік читаємо, що 14—15 лютого у Пенсильванії (Нортгемптон) відбувся Другий з’їзд керівників відділами Головного Столу ОСІДУ РУНВіри. На цьому з’їзді проф. А. Білецький започаткував складання присяги, зміст якої такий:

«Щоб моя земля була моєю, щоб мій народ був мій, щоб моя Вітчизна була моєю, щоб мій рід був мій, щоб історія моїх Предків була моєю, щоб моя воля, моя мудрість, моя віра, моє минуле, сучасне і майбутнє були моїми, я, А. Білецький, відходжу від світоглядового і релігійного чужовір’я і приходжу до Рідної Української Національної Віри, утвердженої в науці Учителя Лева Силенка.

З вірою в Дажбога, який є субстанцією фізичного і метафізичного починання народу Українського, я кланяюся Рідному стягові і цілую землю Предків моїх».

Обряд складання присяги ознаменовувався урочистістю. На столі лежав прапор синьо-жовтий, стояла чаша з водою, привезеною з Дніпра. У мідяній посудині була земля, привезена з Трипілля. Посередині стояло Трисуття (Знамено Дажбоже), біля якого горіла свіча.

Першими, хто склали присягу, були А. Білецький, М. Лозовий, О. Юречко, А. Коверна, Б. Свириденко, Г. Черепаха, М. Павлонь, М. Носаль, Б. Чубенко та інші. Були прислані вітальні телеграми з Лос-Анжелеса, Монреаля, Денвера, Торонта, Філадельфії, Рочестера та інших міст Канади та Америки. Короткі інформації про це подані в

134