Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 141

29. «Лев Силенко розбудив приспані уми»

У газеті «Канадійський фармер» щотижня, починаючи від 68 року (впродовж чотирьох років), друкуються уривки з твору Лева Силенка «Праісторична Україна». Видавець цієї газети пан Доячик (чех) сказав редакторові, що отець П. Кушнір, Голова Комітету Українців Канади, вимагає стримати друк «Праісторичної України». Бо в ній трактується історія не так, як у всіх католицьких книжках з історії України, і Це призводить до «непотрібних дискусій між католиками ».

Силенко на основі історично-археологічних тверджень доводить, що історія Оріяни (Скитії-Антії-Руси) давніша за історію Юдеї, Греції, Риму. Трипільська цивілізація і культура були в розквіті ще перед біблійним оповіданням про сотворення світу. Силенко пише, що ми старші, як Авраам, Сара, Ісаак. І стверджує це фактами з археології Сумерії, Гіттітії.

Очевидно, архиєреїв такі твердження тривожать, бо парафіяни їх запитують: хіба справді ми походимо від Авраама? Чи то правильно померлих українців за юдейським обрядом відправляти в Ізраель на лоно Авраама?

Видавець Доячик дає розпорядження стримати щотижневе поміщення в газеті «Праісторичної України». Редактор йому показує гору листів і каже, що Силенкова «Праісторична Україна» збільшує тираж газети.

Станиця Громади вірних РУНВіри в Чикаго по радіо і в листівках, які всюди розкидаються, повідомляє, що в неділю 7 листопада 71 року в залі Українського Народного Союзу промовляє Учитель Лев Силенко. Засновник РУНВіри. Цього разу, так як і завше, у залі було багато слухачів, переважно інтелігенція. Лев Силенко після двогодинної доповіді півтори години відповідав на численні запитання.

Український Народний Союз (на Норт Вестен Авеню, Чикаго) переважно очолений католиками. Але один з адміністраторів УНС був прихильником Силенкової віри в Дажбога. І тому сприяв, щоб Силенко мав Доповідь у залі УНС. Силенко пообіцяв говорити тільки на історичні теми, обминаючи релігійні (постання РУНВіри й юдейо-християнізму).

У залі було близько 50 осіб, які належали до Громади вірних РУНВіри, а всі інші — католики, греко-православні, євангелісти, баптисти (останні майже всі відійшли від справ українських і живуть тільки духом юдейо-християнізму).

«Канадійський фармер» був куплений видавцями газети «Український голос». І чех Доячик перестав бути видавцем. Що ж сталося?

М. Шкавридько, редактор «Канадійського фармера», захопився Силенковою вірою в Дажбога, але боїться про це відкрито заявити. А Силенкові сказав, що «таємно хоче ввійти до проводу РУНВіри». Він напросився бути присутнім на зібранні проводу ОСІДУ РУНВіри в Бріджпорті.

Учитель Силенко оповідав про організаційні справи ОСІДУ. Опісля Шкавридько сказав, що він ще є католиком, і просив би, щоб про його присутність на засіданні керівників ОСІДУ не згадувалось у «Самобутній Україні». На другий день Силенкові було довірочно повідомлено, що Шкавридько присутніх «намовляв проти Силенка».

141