Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 143
очорнення Лева Силенка».

«Заслуга Силенка, який би Він не був, історична, а Шаяна знаю особисто ще зі студентських часів. Він ніколи не додумався монотеїзувати нашу віру. Модерний світ вимагає монотеїзму, і це зробив, хоч поки що дуже скромно, Силенко. Це не «поворот до віри наших Предків», як це Ви пропагуєте в своїх «Скрижалях», це крок вперед до майбутнього. Предки — це тільки наші корені. Від наших Предків треба вибирати тільки те, що найкраще. Копію цього мого листа посилаю теж Силенкові» (оригінал цього листа зберігається в Архіві на Оріяні).

Роман Драган у листі, датованому 11.07.72 і написаному до редакції «Самобутня Україна» в Чикаго з Сіднею (Австралія), написав, що «Юрій Лісовий (в Англії) поводиться як провокатор і людина дуже заздрісна. Писання Юрія Лісового викликає тільки сміх, коли Він робить напади на Силенка. Посилаю Вам статтю, яку я помістив у газеті «Вільна думка» (Австралія). Я перевів в останніх місяцях обґрунтовані пильні студії юдейо-християнізму. Роблю це натхнений Учителем Левом Силенком. І чую себе дуже щасливим, що бодай при кінці життя знайшов правильну дорогу. Привіт з’їздові ОСІДУ РУНВіри в Чикаго від станиці «Київ» з Сіднею. З вірою в Дажбога та з пошаною до всіх Вас на чолі з Левом Силенком, Роман Драґан (Ярослав Оріон) ».

В листі (22.12.81, Сідней) до рунтата Мирослава Лисенка Роман Драган (Оріон) пише: «Лев Силенко розбудив приспані уми. А це вже щось варте. Правда мусить побідити. Нам треба багато умів і дружної співпраці. Але Силенко до співпраці не надається, а ні до виміну думок. Все-таки від Силенка повіяло вітром по всьому світу, а наш народ із 1000-літньою традицією розворушити дуже важко».

Учителеві Силенкові М, Марків показав брошуру д-ра Р. Драгана (Я. Оріона), в якій, зокрема, написано: «Бог, збудований біблійною традицією, це чудак, якому немає місця в модерному світі. Єгова вродився в вулкані і починав свою кар’єру як кровожадний вампір. Біблія і її бог-вампір важкою колодою задержують поступ людства й не дозволяють дозрівати. Мойсей брехав, і Єгова брехав, бо такі вони подібні один до одного. І коли Мойсей — це месія жидівський, то не кращий месія, як показав себе Єгова, у тім Месіянізмі нема нічого людського. Біблійна правда — це брехня, Єгова — це не Бог, а Демон, Демон з двома обличчями».

«Єгова набрехав, але вірні поклонники вірять, що Він їх тільки випробовує. Біблійні історії не є навіть алегоріями, а перевертнями байочками, запозиченими в давніших народів. Вони смакують тільки дегенератам. Біблія не тільки неморальна, але вбиває всяку моральність» (Ярослав Оріон).

Учитель Силенко сказав Марківу: «Коли якесь плем’я вірить, що його богом є черепаха, і поклоняється черепасі, говорить до неї молитви і просить у неї спасіння, не піднімаймо на глум такі релігійні почування. Плем’я, розвиваючись, само підніме рівень своїх богорозумінь. У людині закодований нахил до самовдосконалення».

Своїм вірним Учитель Силенко написав, що кожен Народ має право мати своє розуміння Бога. І ніхто не має права розуміння Бога, визначене в тій чи іншій вірі, ображати. Усяка образа, зневага релігійних переконань викликає у віруючих ненависть, гнів. Вірні РУНВіри терпеливо ставляться до різних понять Бога, існуючих у релігіях.

143