Довгі тисячоліття мандруючи по холодних просторах, плем’я Айну зуміло зберегти своє первісне обличчя. Воно при жодних обставинах не хотіло кровно змішуватися з жовтою расою.
І сьогодні спільнота Айну живе в Гокайдо у тяжких умовах, живе, ніби в резервах, як індіяни в Америці чи Канаді. Якщо глянути на обличчя чоловіків і жінок племени Айну (і про це зазначують антропологи), вони є європейцями і виглядом, і вдачею, і будовою тіла, і групою крови.
Дивна Людина Учитель Силенко. Він і про плем’я Айну думає. Каже, що, якби мав можливість, завітав би до них, щоб ознайомитися з коренем їхньої мови.
Сторож музею «Вавилон» сказав Силенкові, що коли йому дати кулькову ручку, то він дозволить в музеї все фотографувати, хоча на стіні напис: «Фотографувати заборонено». Силенко подарував йому ручку, але фотографувати відмовився, не хотів наражати себе на порушення закону.
Дуже втомлений Силенко повернувся до Багдада і, зайшовши в свою кімнату, ліг у ліжко і заснув. О 3-й годині ночі Він почув стукіт у двері.
Відчинивши двері, побачив перед собою працівника готелю, який Його запитав: «Чи ця сумка з фотоапаратом, фільмами, записними книгами та іншими речами, що лежала під дверима, Ваша?»
Силенко подякував і хотів йому дати один долар, як вислів щирости, але працівник готелю відмовився, пішов до свого офісу.
Згадав Силенко Пророка Магомета: є у мусульман давні закони: «коли хто вкрав, то треба одрубати ту руку, яка крала». У мусульманському світі рідко можна почути, щоб хтось десь спіймав крадія.
Музей «Ірак» в Багдаді надзвичайний! Силенко з захопленням оглядає найдрібніші деталі. Усе, що може, записує. Є клинописи Сумеріян, їхні піктографи. Є статуї їхніх володарів.
Усі антропологи згідні, що вони мають європейські обличчя — круглолиці, невеликі прямі носи, гарно викроєні вуста. І тут же є статуя їхньої цариці. На її голові є вінок із листків чистого золота. Є музикальний інструмент, прикрашений майже гуцульськими взорами.
У музеї подана історія Сумерії і її падіння, вторгнення в Сумерію семітських племен. В іншій кімнаті на камені викарбувані оригінальні закони царя Гаммурабі. Історики довели, що з цих законів рабіни Езикіел і Ездра скомпонували Заповіді Мойсея.
З величезною увагою Лев Силенко оглядає ці оригінальні археологічні знахідки. І пригадує: в усіх книгах Європи, у бібліотеках, де є відділи археології, можна побачити фотографії, зроблені в музеї «Ірак». Будучи в Університеті (Багдад), Силенко устійнив, що слово «Багдад» в перекладі на українську мову означає «богом даний». У санскриті і в мові «Авест» «Баг», «Ба» значить «бог». А «да» чи «дан» значить «даний» (про це читаємо в МАГА ВІРІ).
Населення Іраку, як помітив Силенко, з погляду антропології неоднорідне: є