Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 167

36. «Володіє енергією надлюдини»

Кожний Штат в Америці і кожна провінція в Канаді має свої місцеві закони реєстрації релігійної громади, особливо коли вона є оригінальною. Наприклад, у Монреалі постала Громада вірних РУНВіри. Щоб вона могла зареєструватися, Учитель Лев Силенко був зобов’язаний 17 червня 73 року написати офіційного листа до Міністра провінції Квебек, що Він, Лев Силенко, як Духовний Провідник Громад вірних РУНВіри, найвищий Авторитет РУНВіри, бере новостворену у Монреалі Громаду під свою юрисдикцію.

У листах сповідників Силенкової віри в Дажбога читаємо: «Силенко володіє енергією надлюдини». Ці слова будуть зрозумілі, коли ознайомитися принаймні з фрагментами Його діяльности.

Дощ, сніг, буревій, Він на це не звертає уваги. Бін є таким, як визначено у «МАГА ВІРІ» у 4-му Дні, «Боротьба з небезпекою обдаровує людину комплексом вищої вартости. Людина багатіє вишуканими почуттями, її інстинкти самовдосконалюються. Небезпека — священна учителька. Хто йде туди, де чатує небезпека, і розсудливо покоряє її, того обмовляють боягузи, майстри наклепів, чревоугодники».

Силенко в щоденні вважає, що перемагати небезпеку — значить самовдосконалювати суть свого Єства, наснажувати тіло новою енергією.

У 73 році, восени, вирушаючи з Вінніпега (Манітоба), Він наперед усім розсилає розклад, де і коли матиме Доповіді, з ким буде обмірковувати організаційні справи Громад вірних РУНВіри. Виступає з Доповідями: 23 листопада в Міннеаполісі, 24 листопада в Чикаго, 26 листопада в Клівленді, 28 листопада в Ню-Джерсі, 30 листопада в Каннектикат, 2 грудня в Ню-Йорку, 6 грудня в Монреалі, 11 грудня в Торонті, 12 грудня в Гемільтоні, 13 грудня в Бредфорді, 18 грудня в Рочестері, 20 грудня в Ню-Йорку, 22 грудня в Ню-Джерсі, 24 грудня у Клівленді, 28 грудня у Чикаго.

Люди, до яких Він промовляє, вдень працюють, з ними матиме зустріч Силенко ввечері, а від 9-ї години ранку до 4-ї дня Він перебуває в бібліотеці.

Яка сила Ним рухає, наснажує Його душу, цілеспрямовує Його хотіння? Він каже: «Життя кожної людини стільки варте, скільки варта праця, нею довершена». Він, натхнений святою Дажбожою Силою, всю свою енергію і час віддає на організацію Громад вірних РУНВіри, на працю над «Мага Вірою».

У «Самобутній Україні» (No 92) за серпень 74 року читаємо: «Правління Громад РУНВіри повідомляє, що 1 вересня (неділя) у Клівленді (Огайо), 8 вересня (неділя) у Ню-Йорку (Н. Й.), 15 вересня (неділя) у Монреалі (Квебек), 22 вересня (неділя) у Гемільтоні (Онтаріо), 13 жовтня (неділя) у Чикаго (Іллінойс) до української спільноти цього (74) року промовляє Духовний Учитель Лев Силенко. Тема: «Україна — колиска народів Індоєвропейської раси. Рідні й чужі духовні вартості. Філософія Української Волі».

28 вересня 74 року Учитель Лев Силенко вперше здійснив Обряд Висвячення (дав Благословення побратимам, визнавцям РУНВіри, бути проповідниками-рунтатами).

З Канади, Австралії, з Штатів Америки прибули М. Лозовий, В. Гайдайчук, М. Дворниченко (М. Ситник), Д. І. Зінченко, М. Лисенко, Б. Свириденко, Б. Тарасюк. Усі були в одязі рунтата (такий в РУНВірі титул духовної особи). І тут треба дати пояснення.

167