Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 168

Архиєреї римської і грецької віри одягають золоті ризи на голову кладуть клобуки, на грудях висять великі хрести. Вони кадять перед іконами, Усі християни, які є протестантами, відкидають ці ритуали і називають їх театральщиною, яка нічого спільного з вірою Христовою не має.

До Учителя Лева Силенка звідусіль почали приходити запитання, який одяг має духовна особа (рунтато), що здійснює Священну Годину в Громаді вірних РУНВіри.

Учитель Силенко впровадив такий порядок. Рунтато має чорний, синій або білий костюм, під костюмом світло-синю або білу сорочку, яка має стоячий комір. На комірі сорочки і на рукавах кожного рунтата повинен бути узір, вишиті мізинські меандри (найстародавніші на планеті Земля елегантні взори). Як уже зазначувалось, цей узір (меандри) засвідчує найстародавнішу в світі культуру, яка була в апогеї розвитку 11000 років тому і відома під назвою Мізинська. (Меандри зарепрезентовані у книзі «Археологія України» та на наших давніх вишивках). Учитель каже, що, маючи на сорочці такі меандри, ми духовно зріднюємося з нашими Предками.

Учитель Силенко із санскритських слів «свя» і «дана» створив слово «свядана», що значить «священнодіяння». Він у кравця замовив такі свядани — золотисто-блакитні вузькі і довгі. Рунтати накладають їх наверх коміра піджака, і свядана спадає на груди.

На свядані ліворуч і праворуч нашиті вузенькі червоно-чорні смужки, які означають, що наші славні Предки впродовж тисячоліть багато крові, пролили, обороняючи найбагатші в світі землі, які нам у спадок передали. Щоб ми їх боронили і щасливо на них жили. І називали ці землі Україна-Русь.

На грудях на ланцюжку в обрамленні сонячного проміння кожен рунтато має Трисуття — Святе Дажбоже Знамено. Оце і є одяг духовної особи РУНВіри. І першим, хто такий одяг мав на собі (в 72 році), був Учитель Лев Силенко. У країнах Діаспори і в Україні всі духовні опікуни (рунтати) зобов’язані так одягатися. І так були одягнені перші, висвячені Учителем, рунтати.

Кожен стояв перед Трисуттям (Тризуб в обрамленні сонця), на Жертовнику стояла чаша з Дніпровою водою. І тут же — земля, взята біля селища Трипілля. Кожен складав урочисто Обітницю:

«Учителю Лев Силенко, поклавши руку на Святе Письмо «МАГА ВІРУ»*, я (ім’я, прізвище) заявляю, що визнаю Рідну Українську Національну Віру — Віру в Єдиного і Всюдисущого Господа Дажбога, об’явлену у Вашій священній науці.

І прошу Вас, мій рідний Учителю, благословити мене бути проповідником-рунтатом.

Історія вчить мене, що вороги Народу мого покоряли квітучу Вітчизну мою тому, що жили принципом — «діли русичів на ворожі групи, щоб русичі самі себе поборювали, виснажуючись. І пануй над ними».

(* На той час «МАГА ВІРА» була видана накладом 15 примірників у формі машинопису (скорочено), на 400 сторінок. Це був робочий (рукописний) варіант «МАГА ВІРИ»).

І відомо в світі, що Українці поневолені були довгі століття тому, що вони самі воювали проти себе за ту чи іншу чужу релігію, за розкоші сумнівні, за вислугу перед

168