Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 174
річники «Самобутньої України», уривки з «МАГА ВІРИ» та копію «Порівняльного санскритсько-англійсько-українського словника».

Після обіду Лев Силенко відвідав Святиню Джанізму. Джаністи сповідують вчення Духовного Учителя Магавіра. (Лев Силенко у «МАГА ВІРІ» пояснює, що у Скитів, а також у санскриті слово «віра» має багато значень, а саме: «віра», «відвага», «подвиг», «безстрашність», «велике натхнення»). І засновник релігії Джанізму взяв собі ім’я Великий (Могутній) Подвижник, тобто Магавіра.

У Святині Джанізму і духовні особи, і віруючі сидять на килимах, під себе підібгавши ноги. Є гарні мелодії, пісні, проповіді духовної особи на славу святого Магавіра. Є величавий культ Учителя Магавіра. (У внутрішній частині Святині звеличений образ Гуру Магавіра, крім Нього немає жодних образів).

Немає на світі такої релігії, в якій би не було культу духовного провідника: в цьому є таїна сили, єднання і цілеспрямованости віруючих. І тому є правильне переконання, що в релігійній громаді, яка не має культу провідника, немає релігійних почувань, немає порядку, і така громада не має даних на існування.

У Департаменті санскриту і на площі університету, де були студенти і професори, а потім у бібліотеці (відділ славістики) Силенко поводиться так, ніби Він тут часто буває, і все навколо для Нього звичне, і професори знайомі Йому.

Він уважно оглянув бібліотеку славістичного відділу Делі Університету. І був огірчений. У працівників бібліотеки запитав: «Чому на полицях лежить всього декілька україномовних книжок, та й ті про щасливе життя совєтської України, всі інші полиці закладені книгами з рускоязичія?» Бібліотекар пояснив, що СРСР дружня країна, дає постійну допомогу для Індії. Багато індусів у Москві, та й в Києві вивчають російську мову. І про українців нічого не знають. Їм у Москві сказано, що «нікакой разніци нєт».

Варто, щоб українські філологи й письменники оглянули бібліотеку славістичного відділу Делі Університету і самі наочно переконалися, як «старший брат», керуючись імперською «ленінською» національною політикою, викреслив українську мову із списку сучасних мов.

174