Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 177

39. У Варанасі (Бенаресі)

Лев Силенко пише працю «Будда, Бог і Євангелії». Зібрано вже чимало матеріалів. Особливо Його цікавить родовід, з якого походить Будда, мова, якою розмовляв у своїй родині Будда, відомий у світі як Скит (Сакия). Силенко вирішив познайомитися з землею, на якій родився, жив і проповідував своє вчення великий релігійний Реформатор, відвідати місце Його поховання.

4 лютого Силенко потягом (літак дорогий і, літаком подорожуючи, мало що можна побачити) вечором прибув до станції Магальсара, тут взяв таксі і переїхав міст через ріку Ґанґес, прямуючи до Бенареса. (Варто зазначити, що таких самітньо подорожуючих в Індії майже не буває: всі туристи їдуть організованими групами. Самітнє подорожування тяжке і в багатьох випадках небезпечне).

У Бенаресі (Варанасі) Силенко зупинився у готелі Кларк (кімната 107). Прокинувся о 5-й годині ранку. О 6.30 в Бенаресі (на березі Ґанґесу) Силенко сідає в човен і за п’ятдесят центів пливе над побережжям.

Над берегом Ґанґесу багато індусів. Вони прийшли молитовно стрічати схід сонця. Сидять «йоги», «вправами» готуються стрінути сонце, яке вже сповіщає про своє благословення. Сонце сходить якось (може, таке враження європейця) зашвидко. Починаються купання: всі купаються в одязі, промовляють Молитви. Поруч у Святинях чути пісні і дзвони.

Ріка Ґанґес у релігії Гіндуїзму вважається дочкою Бога Брагми. Брамін Рао сказав: «Бенарес — святе місто Світу, тут самоутверджувалася наука Ґуру Магавіра, Гаутами Будди, самовдосконалювалися обряди брагманів».

Після сходу сонця здійснюється обряд «поховання»: тіла спочилих, замотані у білий шовк і покриті квітами, «освячуються вогнем», попіл розпорошується на тихих хвилях Ґанґесу.

Лев Силенко відвідав Бенареський Інститут Санскриту. Мав розмову з ректором Шрі Шукла, з професором санскриту Лакшані Нараян Тімарі, передав до Інституту копію свого «Порівняльного санскритсько-англійсько-українського словника». Відбувся уважний перегляд і обговорення Словника. Силенкові було запропоновано оглянути санскритські скрипти у відділі «Архів Санскриту».

На згадку Він сфотографувався з директором Архіву Санскриту проф. Балярам Шастрі Бгарадва, який передав Силенкові листа, подякувавши за Його діяльність.

Проф. Бгарадва сказав: «Наскільки мені дозволяють сказати мої знання, д-р Лев Силенко є першим Українцем, що завітав до нас і зацікавив своєю науковою працею з ділянки санскриту. П’ять років тому тут була група туристів з Москви, але вони були тільки як туристи, і ми з ними на теми санскриту не говорили».

В Бенареському Інституті Санскриту Силенко працює над дослідженням життєпису Будди. Директор і професори Інституту створили Йому добрі умови для праці в бібліотеці, архіві.

Санскритський Архів Бенареського Інституту Санскриту вважається найповнішим і найстародавнішим у світі. (Особливе враження створюють чорні прямокутні дощечки, на

177