Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 180
щоб під час великої спеки посидіти в залі-вітальні і записати важливі думки й факти. (Він зупинився у готелі «Ґадвін», кімната 203).

У Бомбеї Силенко оглядав пам’ятник, поставлений німцеві Максу Мюллеру (санскритологу), який 100 літ тому переконав індусів і німців, та й інших, що найспорідненішою до санскриту є німецька мова. Це започаткувало створення терміну «індогерманська раса» і переконання, що арійці, які 4500 літ тому прибули до Індії, були предками сучасних німців. (Гітлер цим твердженням зміцнював теорію націонал-соціалізму, виправдовував вищість німецької нації).

У Індії впродовж тисячоліть існує переконання, що оріянин (арієць) значить благородна людина. Детально про це пише «МАГА ВІРА», доводячи незаперечними джерелами авторитетних археологів, істориків, лінгвістів Європи й Азії, що теорія про прихід арійців до Індії з території Німеччини нічим не підтверджена.

У Департаменті санскриту Університету в Бомбеї Силенко сказав професору д-р. Т. Маінкара і санскритологу д-ру У. Бгісе, що славний німець Макс Мюллер не знав української мови, він тільки на основі окремих німецьких і санскритських слів визначив спорідненість між мовою німців і оріян Індії.

Виступаючи з доповіддю в Університеті (Бомбей), Силенко сказав присутнім: «Ласкаві будьте, проявіть уважність. Перше слово санскритське, а друге — сучасне українське: плава — плаває; дасан — десять; два — два; дасатка — десятка; тапа — тепло; піта — пиття; пава — повітря; гіма — зима; іти — іти; знана — знання; дара — діра; даті — дати; тата — тато і так далі.

Українська мова, як мова поневоленого народу, прихована від світу ширмою, яку сплели архітектори Московської імперії. Термін «індо-германська раса» неправильний. І термін «індо-українська раса» також неправильний, бо, крім української мови, мова литовська більш схожа з санскритом, ніж німецька».

«Кожному освіченому індусові, — продовжував Силенко, — близьке і рідне слово «тама» — бо воно широко зарепрезентоване у «Рикведах». І часто це слово вимовляють брагмани у Святинях, а також буддисти. У селах України селяни слово «тама» сьогодні вимовляють як «темно», тобто неясно».

Очевидно, твердження Силенка зробили на індусів велике враження. Але щоб про це вони голосно заговорили, їм треба змінити ставлення до Москви (зіпсувати настрій Москві), а вони не можуть цього робити, отримуючи трактори та іншу допомогу з СРСР.

Та, незважаючи на все це, найбільший часопис Індії «Таймс оф Індія» помістив сенсаційну статтю про українця Лева Силенка і Його фотографію. В статті написано, що санскритолог українець д-р Лев Силенко об’їжджає регіони Індії. Знаходить переконливі зв’язки (культурний, духовний і мовний) між Індією епохи «Вед» і Україною епохи Трипільської культури. Його твердження на Симпозіумі санскритологів, що українська мова найбільш тотожна з мовою «Вед», бо арії (оріяни) прибули з берегів Дніпра, є науково обґрунтовані «Порівняльним санскритсько-англійсько-українським словником», який Він підготував. В статті згадується, що д-р Лев Силенко є Засновником і Головою Громад вірних РУНВіри, яка є монотеїстичною. 22 Громади РУНВіри в Канаді, США, Англії, Австралії визнають Силенкове вчення.

180