Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 190

43. «Він посланий Дажбогом — Святим Духом України-Руси»

25 травня (75 року) в Святинному Домі Громади РУНВіри в Чикаго (адреса: 234 Н. Кедзі Авеню) Учитель Лев Силенко здійснив Священну Годину. До Чикаго прибули вірні РУНВіри з міст Америки й Канади. Були присутні діячі РУНВіри С. Бабич, С. Яворівський, Л. Чумаченко, М. Чумаченко, Л. Фенько, Б. Гайовий, Б. Генсіровський, Б. Орлів, Н. Ляшенко, Б. Баран, М. Удовиченко, рунтато М.Лисенко, рунтато М. Лозовий, рунтато Б. Свириденко, М. Марків. Гості вітали Громаду вірних РУНВіри в Чикаго, яка відтепер має свій дім, де заплановано проводити Священні Години, семінари, заснувати бібліотеку.

Учитель Лев Силенко на Священній Годині сказав: «Дажбог — основа першооснов Світу. Божественність її в тому, що Вона сама в собі є Вічною Дією. Віруючі і невіруючі не можуть заперечити існування цієї Правди. Усе живе і неживе, свідоме й несвідоме створене з Енергії. Світло — дія Енергії. Без Дажбога немає Світла. Без Дажбога немає Життя, немає Минулого, Сучасного і Майбутнього.

У РУНВірі нове розуміння Милосердного, Єдиносущого Всеправедного Господа, і хай святиться ім’я Його Дажбог. Жодна достойна людина, чуючи це, не скаже, що ми вертаємося 1000 літ назад до багатобожжя.

Ми віримо: крім Дажбога немає бога. Ми вірні РУНВіри. Дажбог всіх нас поміщає у світі своєму. Та тільки в душі тієї людини є Дажбог, яка Його любить і для Нього живе. Усі ми українці, і Україна всіх нас поміщає у світі своєму. Та тільки в душі того українця є Україна, який її любить і для неї живе. Ми щасливо віруючі українці, ми «со страхом і трепетом» не стоїмо на колінах перед догмами і канонами, які були придумані греками і римлянами».

Учитель Силенко продовжував: «Латини кажуть, що «Дух святий походить від Саваота і його сина Ісуса, і хто в це не вірить, хай буде проклятий». Греки кажуть, що «Дух святий походить тільки від Бога Саваота, і хто в це не вірить, хай буде проклятий».

Брати і сестри! Ми у жодні прокляття не віримо, бо всяке прокляття є тільки виявом незадоволення. Ми не хочемо йти по дорозі безкінечної релігійної сварні і жити в чаді латино-грецьких проклять. Ми достойні люди! Ми не хочемо між собою сваритися, доказуючи, хто правий: латинець чи грек. Усі вони праві по-своєму.

І ми, віруючі в Дажбога, праві по-своєму. Ми не проклинаємо ні греків, ні латинів за те, що вони не вірують в Дажбога. Вони не мають права гніватися на нас за те, що ми не віруємо в їхні канони і догми.

Кожна Віра, яка навчає людей вірити в Бога і навчає людину любити людину, правдива Віра. Та є рідна мати і є чужа мати. Є рідна віра і є чужа віра. Для достойного сина правдивою матір’ю є рідна мати, правдивою вірою є рідна віра. І це є наша догма, тобто — Святе Вчення.

У нас є рідне розуміння Господа Дажбога. Дажбог Святий Дух нашого Єства. Дажбог є ідеалом нашої Національної Свідомости.

Жидівська енциклопедія «Жидівський Народ» в ім’я справедливости пише на сторінці 240, що «Едвард Мейєр, широко відомий історик стародавности, не бачить в Мойсееві жодної історичної особи. Мойсей — це, звичайно, ідеал, змайстрований

190